| auroraa a întrebat:

Sunteti de acord ca indiferenta doare cel mai tare? Ati folosit indiferenta pentru a scapa sau uita de cineva? da-ti exemple personale happy fundita pentru cel mai bun caz

Răspuns Câştigător
| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Intr-adevar doare si doare cel mai tare.pentru ca atunci realizezi ca nu mai valorezi nimic pentru acea persoana ca pur si simplu esti egal cu zero mi s-a intamplat si mi se intampla asta insa tind sa cred ca e vorba doar de o indiferenta mascata in cazul meu.oricum.tot greu e! Da, indiferenta e cel mai oribil lucru pe care-l poti "primi"de la o persoana, mai ales daca acea persoana e una la care tii.Da mi s-a intamplat si nu as dori nimanui sa i se mai intample

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Intentionat nu.
Dar sunt de-acord ca doare.Si sunt sigura ca functioneaza, scarbeste.

| Rafael_3371 a răspuns:

Cred ca depinde de felul fiecarei persoane. Eu am fost indiferent cu o persoana pentru ca stiam ca daca stam sa mai vorbim o sa ne facem mai mult rau. Dupa un timp dupa ce s-au "linistit apele" am mai inceput sa mai vorbim dar nu mai era nimic ca inainte.

| strawberry03 a răspuns:

Sunt de acord, dar eu nu am folosit`o ci altii au folosit`o asupra mea...nu stiu ce cred altii despre religia care sunt eu insa de multe ori cand incerc sa explic niste lucruri sunt tratata cu indiferenta, ba mai mult ma evita lumea si ajunge de aici la ura. Multi considera religia Martorilor lui Iehova o secta si multi gresesc, acum sper sa nu crezi si tu asta pentru ca vei fi ca altii si nu imi plac cei care judeca fara sa cunoascawinking asta e cazul meu...nu sunt periculoasa, dar suport consecintele pentru ca vreau sa fiu o martora chiar daca altii ajung sa ma urasca din toata inima

| agbdlkid a răspuns:

Indiferenta face persoana sa simta o durere foarte mare in suflet,cind persoanei iubite ii este indiferent, el se simte ca si singur, dar un chin mai mare ca singuratatea nu exista...

| ChristinaO a răspuns:

Pai,doare doar daca persoanei respective chiar ii pasa ca o ignori... daca nu, nu cred ca il/o va interesa.stiu ca si eu am incercat sa tratez cu indiferenta persoanele pe care nu le agream,dar nu a functionat, pentru ca, era cam reciproca treaba.

| Sabìŋaaa a răspuns:

Buna! Da,am folosit indiferenta. Cand unele colege erau invidioase sau mai scorneau cate o barfa despre mine si nu neaparat, eu le-am tratat cu indiferenta si s-au potolithee hee, cu baietii mai ales rolling eyes. Dar de cele mai multe ori e greu sa fii indiferenta. Oricum doare cel mai tare. Si stiu asta din proprie experientahee hee. kiss

| babyliciousalexaa a răspuns:

Indiferenta este egala cu suferinta atat fizica cat si morala crede-ma...depinde in ce context o folosesti.In situatiile de iubire eu cred ca mai bine spui lucrurilor pe nume...iar daca o folosesti in alte situatzi este o metoda mai buna decat razbunareawinking in orice caz a fi indiferent nu inseamna a fi si destept sau 100% corect.Pana la urma si tu vei fi tratata cu indiferenta orikine merita a doua sansa nu? pupix