| Iana90 a întrebat:

Tata a fost absent din viața mea eu am 21 de ani am fost crescuta doar de mama eu aveam 3 ani când el a plecat și venea doar de sărbători în vizita eu am și o soră are 16 ani e doar din partea tatălui am o relație buna cu sora mea am cunoscut-o recent suntem surori vitrege. Tata și acum mai vine în vizita la mine eu încă locuiesc cu mama eu știam ca el are o familie noua dar nu știam de sora mea pentru ca nu mi-a zis nimeni.Eu mereu am fost pusa pe locul 2 de tata și mama la fel și dacă nu m-a iubit când am fost mica și a părăsit-o pe mama acum degeaba încearcă sa repare situația pentru ca eu deja am crescut acum am 21 de ani.Cum sa lămuresc situația asta cu tata? Cum să îl fac să vadă că acum degeaba încearcă sa fie tata dacă nu a fost pana acum? Credeti ca e ok ca acum vine sa ma vada si cand eram mica venea doar de sarbatori? Aș dori să nu mă mai viziteze asa des acum nu mai are rost oricum știu ca nu ma iubește

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta ce credem noi, ca aici hotaraste doar tatal vostru, nu tu si nici ea, fiind minora.

| ioana748 a răspuns:

Pai,este simplu caci esti majora.
Cand vine in vizita tu spui ca tocmai plecai.
Totusi, daca exista compatibilitate cu sora ta, ar trebui sa il tolerezi si pe el in virtutea inerției si de dragul ei
Bine ca venea macar de sărbători, altii uita in totalitate de copiii ramasi in spate.
Pana la urma il poti ruga sa te inteleaga ca nu esti obisnuita cu prezenta lui decat de doua ori pe an si ai dori sa ramaneti in acelasi ritm.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Locuiesti cu mama. Mama ta nu si-a refacut viata.
Ti-a trecut vreodata prin cap ca va viziteaza tocmai ca sa se asigure ca mama ta nu poate sa-l uite?
A tinut secret copilul tocmai din motivul asta.
Un personaj egoist si sadistic. Iti e mai bine fara el.

| Robert2526 a răspuns:

Sa stii ca oamenii gresesc, mai ales cand sunt mai tineri si merita a doua sansa. Omul avea o alta sotie, cine stie care era situatia lui..macar venea sa te vada din cand in cand. Este tatal tau, poate a realizat ca a gresit si vrea sa repare, incearca sa formezi o relatie cu el...pentru ca oricine merita o a doua sansa. Poate chiar i-a venit mintea la cap...