| DarianaDari a întrebat:

Tata e violent atât verbal cât și fizic cu mine și cu mami dar e așa doar când bea de multe ori când o bate pe mama eu mă bag între ei atunci ma lovește și pe mine eu cu el când nu bea avem o relație buna tata fica ne înțelegem bine și cu mama la fel are o relație buna când nu bea.Ce sa fac în situația asta? Cum să îl conving pe tata sa nu mai bea?

1 răspuns:
| Madaxo97 a răspuns:

Nu ai cum să convingi pe nimeni cu nimic, fiecare face ce vrea, se poate lăsa de bautură doar dacă vrea el, tu nu poți să îl influențezi cu nimic.