| Bogdahoh a întrebat:

Tata injura loveste pe cei din jurul sau si nu stiu ce sa fac.Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Stai cuminte ca se va termina cind va gasi unul sa-i **** una sa-l ia dreacu si sa-l dea cu scula-n sus.

| MyShadow a răspuns:

IMi pare rau, dar nu cred ca ai sanse. O persoana ca aceasta are nevoie de psiholog. Dar asteapta, o sa gaseasca unul mai tare edcat el si gata. Poate daca trece printr-un soc o sa realizeze ce face. Nu-i da importanta, incearca sa te gandesti ca timpul trece si situatia va ramane un cosmar. NU poti vorbi cu el, nu poti sa-i spui ca te supara, poate isi varsa nervii pe tine. Daca consuma alcool cel imi bine este sa-l lasi in pace, sa nu vorbesti cu el, sa nu-l superi, sa nu va vedeti. Cand este treaz incearca sa faci la fel, sa nu vb cu el, sa simta ca te supara atitudinea lui. Nu incerca sa schimbi multe, o sa se enerveze. Bafta! Te rog sa-mi spui cum decurg lucrurile, povestea ta ma impresioneaza.

| LovellyAngel a răspuns:

Încearcă sa porti o discuție civilizata, daca nu reusesti asta cere ajutorul unor rude, si daca in cel mai rău caz te agreseaza ia legătura cu Protecția copilului sau Poliția. Îmi pare rău pentru tine, sper sa treci peste asta!

| AnnaRawrrr a răspuns:

Ai sanse sa poti purta o discutie civilizata cu el? Sa ii spui cat de mult te deranjeaza/doare ce face el.