| Eliza5678 a întrebat:

Tata tot vine sa ma vadă el și mama sunt divorțați eu am 16 ani din câte am mai spus întrebările anterioare eu pe tata nu-l prea suport i-am zis să nu ma mai caute și nu înțelege.Ce pot sa fac ca tata sa înțeleagă?

3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Spune-i ca ai treaba, de invatat sau invoci activitati cu scoala.
De asemenea poti spune ca deocamdată nu esti pregatita sa vorbesti cu el si sa astepte pana il poti ierta pentru cele intamplate si sa nu te mai preseze.

| KovacsB a răspuns:

Vrei nu vrei este tatal tau.Nu-ti poti nega radacinile.
Este ok ca vrea sa te vada, altii se comporta chiar urat.
Motivele despartirii pot fi multe si nu este treaba copiilor sa le judece.
Poate o sa ti se intample acelasi lucru, sa fii judecata de copii si respinsa.

| Miranjacanela40 a răspuns:

Nu îl baga în seamă, indiferență totală.