| LiviaLivia4433 a întrebat:

Tatăl copilului meu ma bătea am plecat în urma cu o luna de la el pentru ca a văzut băiatul ca tatal lui ma bate și a sunat la poliție are 10 ani copilul după asta am făcut plângere și el e condamnat la închisoare pentru violenta în familie eu cu copilul sunt la părinți mei dar și aici tata bea și face scandaluri. Unde pot merge eu cu copilul nu mai vreau să vadă scandal și să sufere nu am unde să merg? pentru ca în casa în care stăteam cu tatăl copilului îmi e frica sa merg sa nu vina peste mine când va ieși de la închisoare casa e a mea apropo

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti copilul si muta-te cu chirie, traind din munca ta cinstita!

| ioana748 a răspuns:

Daca va vrea sa te gaseasca, te va gasi oriunde.
Doar sa vinzi si sa te muti undeva, unde sa nu stie chiar nimeni unde esti.
Totusi, stai in casa ta linistita cu copilul.
Multa sanatate,

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă casa e a ta, dar îți e frică să nu vină după tine, simplu, o vinzi, si cumperi în altă parte, alt apartament sau garsonieră măcar și nu îi spui lui unde te-ai mutat. Dar chiar și dacă ai locui acolo, în casa ta, nu trebuie să îți fie frică, e proprietatea ta, nu are el niciun drept să vină să mai pună piciorul acolo vreodată, există poliție.

| ninuku a răspuns:

Te duci la politie si depui plangere si ceri sa se emita un ordin de restrictie, dar trebuie sa ai dovezi ale abuzului, un certificat medico-legal care sa dovedeasca abuzul.