| dragosh_1452 a întrebat:

Te-ai gandit sa scrii un legamant de puritate pentru a te pastra curat(a), din punct de vedere fizic si moral, pentru viitorul tau partener(a) de viata pe care sa i-l citesti la altar, in ziua nuntii?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Am un legamant care tine de fapt de principiile mele din adolescenta mea, dar nu cred ca e cazul sa-l citesc in ziua nuntii.

6 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Emotionanta intrebarea ta happy... uite in ziua de astazi, rar intalnesti cupluri care sa fie curati din pct de vedere fizic si moral... dar da happy dc nu? .consider ca este un dar ~suprem~ facut celuilalt faptul ca tu esti curat in ziua nuntii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuu! ar fi prostesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...am vazut chestii de genul asta numai prin filmele americane...pentru ca nu au ceremonii religioase frumoase si cu miez inventeaza si ei acolo niste cuvinte! nu are nicio valoare si nicio relevanta! Principiile, legamintele, sentimentele nu se trambiteaza asa in gura mare, in vazul tuturor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

No offence, intrebarea pare stupida, din momentul in care nu mai esti un copil ( varsta a inocentei) nu mai poti fi curat (fizic sau moral)...Nu exista puritate, oamenii sunt fiinte complexe.

| female a răspuns:

Imi place foarte mult aceasta intrebare, eu i-as fi spus legamant de puritate pentru suflet, cred ca acesta l-ar ingloba si pe cel fizic, inerent, dar desi nu m-am gandit la o asemenea titulatura pana acum a unui legamant, cred ca e o idee f. bine venita; sper sa adere cat mai multi oameni; ma bucur, felicitari!

| Aniței_Iuliana_1994 a răspuns:

Da, am unul.și mă simt onorată să pot să i-l ofer prințului meu happy
Cred că e cel mai frumos dar pentru un băiat: un trup curat și o minte curată în ziua nunții lui happy