| acvilasurprinzatoare112 a întrebat:

Știți vreun site prin care as putea sa mi descopăr arborele genealogic? voi ati încercat si prin alte metode in afara de internet?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu exista asa ceva. Poti sa incepi sa-ti faci unul: http://www.delibro.ro/
E foarte ieftin. Am platit acum cativa ani in urma circa 5-6 lei si ma anunta si cand este data de nastere sau de moarte a fiecaruia.

| RAY a răspuns:

Singura metoda e genetica, arhivele care nu sunt pe internet
ca exemplu mergi pe urmele bunicilor tai tot mai in trecut, desigur ca e greu pentru ca tot mai multe ramuri se desprind, genetica poate oferi un raspuns bun cam ce erau stramosi nostri

| ywar a răspuns:

Ar fi minunat, pentru ca si eu vreau sa il fac. Asta inseamna munca si cautari in arhive la greu. Nu exista vreun site in care sa iti poti descoperi acest document. Eu provin drintr-o familie de vita nobila, cu istorie in spate si cu oameni care au facut cinste acestui neam. Doar cautarea prin documente apoi un program complex de facut arbori genealogic te-ar putea edifica. Nu te-am ajutat foarte mult pentru ca nici pe mine nu ma pot ajuta foarte mult. happy