| albert a întrebat:

Tin la o fata care nu tine la mine deloc( stiu ca mai vorbeste si cu altii.), cum pot sa o fac sa ma iubeasca si sa tina la mine?

Răspuns Câştigător
| sorinalaura a răspuns:

Cred ca cel mai bine ai incerca sa ii arati ca esti indiferent pentru ca daca simte ca dragostea ta e mai mare ca a ei normal ca profita de asta, asta in primul rand, iar apoi daca vezi ca ei nu ii pasa de tine incearca sa te reprofilezi pentru ca "Dragoste cu sila nu se poate", poate nu te iubeste indeajuns, poate nu te merita, sau poate nu isi doreste o relatie serioasa.

10 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu poti sa o faci. Poti sa stai de vorba cu ea, sa vezi ce scantei ies, daca ies. "Mai vorbeste si cu altii"-asta ma face sa cred ca esti cam posesiv; daca ar fi cu tine nu ar avea voie sa mai vorbeasca cu altii? Lasa libertatea oamenilor.

daniela
| daniela a răspuns:

Inimii nu-i poti porunci si dragoste cu forta nu se poate. Incearca sa-i atragi atentia 2-3 saptamani, mai cu un compliment, mai cu o floare. Daca vezi ca nu si nu las-o balta

mlm
| mlm a răspuns:

Daca ea nu este atrasa de tine, nu poti face nimic si stii tu cum este dragoste cu forta nu se poate, parerea mea este sa-ti vezi de treaba ta, vei gasi alta fata care sa-ti suceasca mintile cu siguranta.afta si nu dispera toate la timpul lor, vei vedea ca o sa intalnesti si persoana care sa te placa.

regis
| regis a răspuns:

Daca afli anunta-ne si pe noi happy

| nicky a răspuns:

Nu poti sa obligi pe cineva sa te iubeasca, iubirea trebuie sa fie simtita de fiecare, sa vina de la sine, nu din obligatie. Vei intalni pe cineva care sa te iubeasca asa ca cel mai bine ar fi sa o uiti pe fata asta si sa nu te mai gandesti la ea.

| nicoleta_5825 a răspuns:

Daca mai vorbeste si cu altii cum spui tu, asta nu inseamna ca nu te observa deloc.incearca sa devii mai apropiat ei sa o inviti la un suc.

| loredanarotariu a răspuns:

Teoretic nu prea poti daca nu te place. happy

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Vorbesti cu cineva sa ii faca vraji. Pentru familie si afaceri.

| galileo a răspuns:

Ceau. Daca nu tine la tine, ar trebui sa o lasi balta. Dragostea nu este cu forta. Cauta si vei gasi aleasa sufletului tauwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bah cel mai bine dai o bataie buna si dupa aia sa vezi ca te iubeste