| HellBlade a întrebat:

Tocmai m-am despartit de cea mai buna prietena intr-un mod foarte urat. Ea s-a suparat pe mine...Sunt si eu de vina dar si ea.Vina mea cea mai mare e ca m-am indragostit de ea... Ce as putea sa fac so uit cat mai repede.Va rog niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| JajaAliensHere a răspuns:

Si eu m-am gandit mereu ca speranta moare ultima, dar sufar foarte mult in ultima vreme, ma gandesc mereu la acel ''prince charming'' al meu, dar uneori, cred ca e posibil ca el sa nu se gandeasca nici macar o clipa la mine, iar eu sa fiu cu gandul la el 24/7 ca o disperata T_T E foarte greu si cred ca ar fi timpul sa renunt la visul meu adolescentin si sa gandesc mai matur, desi e greu sa gandesti logic cand esti indragostit.hee hee
@HellBlade, iti urez succes! Poate tu vei avea noroc...Niciodata nu se stie. ^^

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu înțeleg de ce te consideri vinovat că te-ai îndrăgostit de ea. E ceva incontrolabil. Accepți faptul că nu te vrea și ușor-ușor treceți peste. Dacă te porți decent și delicat privind situația e o șansă să regrete mai târziu.

| JajaAliensHere a răspuns:

Stai o clipa. xD Sa inteleg ca esti baiat, nu? big grin
Well, e cam greu sa uiti persoana de care esti indragostit. Si eu trec printr-o problema asemanatoare si imi e foarte greu, dar sunt de parere ca, timpul vindeca orice rana.

| HellBlade explică (pentru Gizăz):

Sincer n-am nevoie ca ea sa regrete...Eu vreau s-o uit pe ea.Dar oricum nu as face ceva gen sa ma razbun.Nu sunt genu...

| ArtistiqueGS a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Jaja are dreptate, daca cu adevarat te-ai indragostit de ea, o sa-ti stea multa vreme in minte, dar o sa te obisnuiesti cu ideea. Spun asta pentru ca si eu trec prin asta, chiar daca nu mai sunt cu acea persoana, de doua luni in fiecare zi mi'e in minte, si stiu ca nu se va mai intoarce.Dar stii cate o data ma bate un gand...si acela ca: Speranta moare ultima. Stiu tu vrei sa o uiti de tot, asa cum ziceam mai sus...e c am greu. Dar Succes.tongue