| Adi1987 a întrebat:

Tot caut un loc de munca, si in unele locuri unde am fost, am stat doar 2 ore la o proba si mi-a zis ca o sa ma sune si nu ma mai sunat vreodata, in mai multe locuri pe unde am fost am depus si CV si mi-a zis ca o sa fiu sunat si nimic, in alte locuri cica sa se faca selectia, nu stiu de unde au invatat prostia asta "Te sun eu cand sa vii" numai minciuni si scuze din astea parca sunt teleghidati, nici nu iti spune daca este vreo problema, doar atat "Te sun eu cand sa vii" si nu te mai suna nici naiba, urasc chestia asta cu sunatul, unde am mai fost nici macar nu m-a pus la o proba, cand am ajuns acolo am venit, am vorbit m-a chemat la birou, si mi-a zis iar "Te sun eu" si nimic, de unde nesimtirea asta?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu esti ceea ce vor ei. Clar.

Bula
| Bula a răspuns:

La interviu poti pune si tu intrebari.
Intrebarile care trebuie puse de tine:
- Ce trebuie facut la acel post?
- Ce pretentii aveti pentru post?
- Daca experienta ta este suficienta sau poti invata pe parcurs?

Daca ti se spune ca "Te vom suna daca te alegem", asta inseamna ca nu esti candidatul ideal,