| Adina34567 a întrebat:

Toţi din familie ma preseaza sa fac un bebe, parinţii mei,parinţii soţului,sora mamei, sora mea cu fratele meu, fratele soţului şi sotul meu se ia dupa ei desi i-am explicat ca nu sunt pregatita sa fiu mamă. Am 22 de ani, sunt stundentă ei îmi zic mereu ca sunt egoista. Ce sa fac? Le-am zis ca nu sunt pregatita dar degeaba. Stiu ca am mai pus întrebarea asta dar chiar nu mai pot, ma preseaza toţi.

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Te protejezi fara sa stie nimeni.
Daca esti studenta, esti isteata, intelegi ce spun.
Si ramai gravida cand doresti tu si nu stie nimeni.

| Cipi1212 a răspuns:

Trebuie să faci față la această presiune. Ești studentă și merită să îți trăiești viața. Le spui că mai încolo după facultate când vei fi pregătită.