| carla2009 a întrebat:

Trebuia sa imi vina ciclul in jurul datei de 2 martie...pe 28 feb.1 si 2 martie am avut mici sangerari...astazi e 12 martie si de 2 zile curge abundent (cam ca in primele zile de ciclu) un lichid mai maroniu.
am facut un test de sarcina ieri, deoarece ma dureau un pic si sanii...si este pozitiv. foarte clare liniutele! e normal sa curga lichidul acela? se poate numi menstruatie peste sarcina? nu cumva asta inseamna ca e extrauterina? cum pot afla? la eco abdominal nu se vede asa mic iar intravaginal imi e jena sa fac acum deoarece inca am scurgerea aceea.:crying cum procedez? ce parere aveti? merci, carla

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la doctor, dar alege-l cu grija...si eu am trecut si inca trec prin asta de apx 2 luni...nu prea e bine... mie de exemplu mi-a spus sa asteptam sa vedem ce se intampla... iar acum imi caut alt doctor sad

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te imediat la ginecolog, interneaza-te fiindca ai o sangerare pe sarcina, ceea ce este foarte grav. Poate semnifica o extrauterina sau un avort in desfasurare.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sper ca deja te-ai dus si ai si aflat ce ai! Altadata sa nu mai stai atata, te duci IMEDIAT, cand e ceva ciudat! Sanatate!

eileen
| eileen a răspuns:

Esti insarcinata, mai mult ca sigur. este posibil sa apara menstruatie in timpul sarcinii in peste 30% dintre cazuri.mergi la doctor!

| alina88 a răspuns:

Fugggggggiiiii, repede la un ginecolog.nu e de stat acasa si insarcina risti sa perzi copilul, nu vreau sa te alarmez,... dar du-te la spital .nu-i de stat acasa.

| gaby_6466 a răspuns:

Da e normal sa ai lichidul acela si nu din cauza sarcini ci poate ca esti foarte racita jos sau ai vreo rana pe uter sora mea acum o luna a patit exact la fel a ramas dar a si avut acel lichid maroniu si a fost la ginecolog si are o mica rana pe uter si erea si foarte racita jos, deci parerea mea este sa ai grija si sa te duci la medic ca nu-i de joaca