| unicka a întrebat:

Trebuie sa ejaculeze in timp ce eu am orgasm pentru a ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Nu are legatura orgasmul cu sarcina. Chiar daca ejaculeaza inainte, dupa sau in timp ce tu ai orgasm, poti ramane insarcinata. Sansele (riscurile) cresc in functie de momentul actului sexual (daca esti intr-o perioada fertila sau nu), nu de prezenta/absenta orgasmului la femeie.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa nu ai orgasm si sa ramai insarcinata. Sarcina are legatura doar cu spermatozoizii lui si ovulul tau.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu e obligatoriu, dar din câte citisem dacă ejaculează în interior când ai orgasm, acel orgasm ajută spermatozoizii să întâlnească ovulul.

| Dara a răspuns:

Daca esti in perioada fertila si nu va protejati, ai toate sansele sa ramai insarcinata. Dupa cum ti s-a mai spus, orgasmul nu are nici o legatura cu sarcina. Ori ai impresia ca o femeie care ramane insarcinata in urma unui viol, a avut orgasm?

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Nu! Poti ramane insarcinata in orice circumstante daca nu folosesti metode de contraceptie!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ca sa ramai insarcinata, ejaculatul e indispensabil in interiorul vaginului, dar orgasmul nu este obligatoriu, ci eventual il poate facilita!

| gyony a răspuns:

Eu stiu ca cele mai mare sanse sunt atunci cand amandoi aveti orgasm in acelasi timp.

| gyony a răspuns:

Eu stiam ca cele mai mari sanse de a ramane insarcinata este ca sa aveti amandoi orgasm in acelasi timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Orgasmul face parte din plăcere.
Ejacularea în timpul ovulației, aduce o sarcină.
Pa, pa.

| sevraj_1212 a răspuns:

Nup, nu are legatura una cu cealalta! Indiferent de momentul in care a ejaculat " in tine" tu ai sanse sa ramai insarcinata! bineinteles ca aceste sanse sunt mai mici sau mai mari, acum depinde de ciclul tau menstrual!