| silvia_6803 a întrebat:

Trebuie sa iau o decizie as dori parerile voastre. eu am avut o relatie de 2 ani si s-a sfarsit pentru ca el nu a mai vrut i-am oferit totul il iubeam nu am gresit cu nimic fata de el, intr-o duminica cand trebuai sa ne vedem nu a vrut si i-am zis ok si cand am inceract sa il sun mai tarziu nu mi-a mai raspuns la telefoane de atunci. am fost dupa el l-am intrebat ce am facut ce se intampla nu am primit nicun raspuns de la el au trecut cateva zile si l-am sunat sa vad ce mai face, mi-a raspuns si am vorbit putin. azi ma suna sa imi zica ca a luat si el sala si ca daca pot sa ii fac legatura cu o pers care m-a ajutat pe mine si nu stiu ce sa fac eu cred ca el se foloseste de mine. voi ce ziceti? ca pana azi el nu m-a sunat deloc, nici un semn de viata nu am primit. sa il ajut sau nu?

Răspuns Câştigător
| Anonima3127 a răspuns:

Cu siguranta doar se foloseste de tine. Din moment ce te-a ignorat atata timp, si cand il sunai nu iti rapsundea, acum, hodoronc-tronc s`a gandit si el sa te sune, ca sa ce? Sa ii rezolvi tu lui problemele, nici macar sa te intrebe cum mai esti, ce mai faci, ci din propriul lui interes. E decizia ta, normal, ca numai tu te poti hotara daca il vei ajuta sau nu, insa trebuie sa fii foarte atenta, sa te gandesti bine, asta vrei tu de fapt? Ca dupa 2 ani de relatie el doar sa se foloseasca de tine, sa stie de existenta ta doar cand are el nevoie de ceva? Eu sincer te-as sfatui sa nu il ajuti, sa isi dea seama ca te-a pierdut din propria lui prostie. Daca atunci nu a avut nevoie de tine, sa nu mai aibe nici acuma.Doar e baiat mare, se poate descurca si singurel...

Mult succes si putere de a merge mai departe si de a uita aceasta experienta urata din viata ta. >big grin

7 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Cum doresti tu, daca tu vrei sa il ajuti bine daca nu iarasi bine.

| cineva_4576 a răspuns:

La fel ca ana zic si eu, il poti ajuta, demonstrandu i ca ai caracter si sa l faci sa se simta prost.
Insa nu te astepta sa iti multumeasca in vreun fel pentru asta.
Candva poate vei avea si tu nevoie de ajutor, si facand asta te vei simti mai bine, insa daca el se poarta asa poate fi din cauza altei femei, sa dispara asa subit, sau poate altceva dar nu stiu ce altceva ar putea fi.
Poate ati avut o cearta si el s a simtit in vreun fel si vrea sa te corecteze, dar asta nu e metoda, nu e corect, meriti si ca orice alta persoana o explicatie.
Stiu cum e sa ramai asa in "aer"...
Multa bafta!

| anOnimăăăă a răspuns:

Imi pare rau pentru tinesad dar nu merita sa mai faci nimic pentru el, lasa`l in pace, nu il mai cauta.Niciodata lumea nu se va sfarsi la un baiat` sa nu iti pierzi timpu cu un baiat care nu te merita si isi bate joc. Sunt multi alti cu care ai putea fi fericita, sa ai intotdeauna incredere in tine, acolo undeva exista un baiat doar pentru tine, nu are rost sa tanjesti dupa unu care iti face rau.

| Ana_5871 a răspuns:

Daca il ajuti asta nu inseamna ca va veti relua relatia.Trebuie sa faci ce consideri ca e mai bine.Gandeste-te ca poate intr-o zi si tu vei avea nevoie de ajutor si el ar fi cel care ti-ar putea intinde o mana de ajutor.

| bebitica a răspuns:

NU! nu merita sa il ajuti. adica dupa 2 ani de relatie ajunge sa te ignore? si apoi se poarta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic?! sincer nu merita...stiu ca suferi, stiu ca e greu, dar abtine-te de la a-l ajuta, se foloseste de tine

| AdRyAnA3 a răspuns:

Eu nu cred ca ar treebui sa il ajuti. Ignoral si tu cum a facut si el cu tine sa vada si el cum e.

| Numaieaecevrea a răspuns:

Sincerlaughing nu merita sa-l ajuti, iarta-ma ca iti spun asa dar se foloseste de tine, oh go on crede-ma nici un baiat nu merita sa-i dai totul pana nu iti demonstreaza cu adevarat ca te iubescwinking nu fi prostuta daca el nu te contacteaza nul contacta nici tu ca asa o sa vada ca numai esti asa disperata dupa el si o sa se intoarca la tinewinking bafta