| lucian_5549 a întrebat:

Trebuie sa ii sugerez cuiva un nume de fetita, ce nume stiti?

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Denisa, Andreea, Miruna, Alexia, Cristina, Mihaela, Deea, Daria, etc.

43 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Cuta pe google nume fete si alegi ce-ti place

cristian
| cristian a răspuns:

Tanţa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nepoatele mele au nume pure romanesti laughing kyla faith, yael hannah, carla ...nu stiu daca iti pot sugera ceva.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anda, Francesca, Nora, Arina, Carina, Lavinia, Madalina, Monica, Anamaria, Alexandrina, Teodora, Cristiana, Ioana, Olivia, Bernadetta, Stefania, Mara, Adelina, Diana, Viviana, Veronica, Voichita, Vanda, Xenia, Smaranda...

| simpluEu. a răspuns:

Bianca... mie unu imi place foarte mult

| LittleZyzy a răspuns:

Evelina, Aida, Carmina, Alexia.
Preferatele mele.

mlm
| mlm a răspuns:

Carina, Alexandra, Kity, Delia, Medeea, Mara.

Janina
| Janina a răspuns:

Mie imi place mult Hanna (Ana in franceza)
pe sora mea o cheama Lelia si mi se pare un nume dragut happy si putin intalnit, cel putin in partea mea de tara laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raisa, adela, eliza, luisa, laura, diana, andrada, nuria, noelia, ana, delia, sofia, leonor

Anna
| Anna a răspuns:

Mie imi place Evelyn, Judith, Sara, Noemi, Ana, Daria, Tania, Miriam, Ruth, Estera si Ada.

| andreutz a răspuns:

Preferatul meu e monica big grin

| christian a răspuns:

Mie imi place Rebeca, Sara si Annelise

cami
| cami a răspuns:

Giulia, maria, carla, leila, andrada, alexa, viviana, iustina, astia imi plac mie.happy

| Diva a răspuns:

Morticia e preferatul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
ALEXIA.
Este numele meu preferat.
Pa, pa.

| Paula a răspuns:

Rosaura, Adriana, Martina

assiris
| assiris a răspuns:

Assiria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dorina, Andreea

| anida a răspuns:

Antonia, Karina, Dariana, Sabrina, Johana, Arabela, Anastasia,
Francesca, Briana, Vanessa, Barbara...si multe altele... depinde ce ii place si ei...

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Wendy, Toby, Lady, Princess, Vicky, Leyla, Huanita, Esmeralda, Diana, Erika, Lucy, etc...

pupimik
| pupimik a răspuns:

Mie imi place Monica(nu doar pentru ca e numele meu). In primul rand merge la orice varsta, Se poate traduce in mai multe limbi, e un nume destul de comun.si cu toate astea nu e foarte des intalnit. Cel putin eu nu cunosc Monici cate cunosc Denise, Ane, Andrele, Oane, Georgiane etc.
Si mi se par deplasate si numele telenovelizate gen "Huanita" si tot felul de Esmeralde.
Cand eram mica imi placea Iulia... dar acum nu`mi mai place deloc.

| Florinna a răspuns:

Florinahee hee

| Sara2 a răspuns:

Julia... e un nume superb sa o cheama pe nepotzica mea si sa aiba si un nume de sfant... valentina :X

| sym0nyck a răspuns:

Mie imi plac foarte mult : STEFANIA (STEFI), IRINA, DIANA (DIDI), RALUCA.

daca nu iti place nici unul din astea, cauta aici :
http://www.copilul.ro/forum_Semnificatia_numelui_2224.html;)

| pepsimax a răspuns:

Sabina.

| nicolbutnaru a răspuns:

Nume noi si vechi: Mara, Eva, Clarisa, Tasia, Stefana, Gilda, Iris, Daria, Dalia (e si nume de floare si se sarbatoreste de florii), Ingrid, Talia, Alma, Amalia, Maytrei (eu i-as pune numele asta), Ruxandra, Melinda, Lara, Lia, Ninela, Cama, Sonya, Tasica, Meda, Ruana, Marta, Ortansa, Radiana, Lelia, Ema, Linda...Fiecare nume are o semnificatie. De exemplu mie numele Marta imi vorbeste despre o femeie puternica, delicata si sensibila deopotriva. Maytrei imi spune ceva despre o fata extrem de sensibila, usor solitara, dar ambitioasa. Si tot asa. Depinde de parinti, de conceptiile lor, de modul lor de viata, de gradul lor de acceptare...

| hashe86 a răspuns:

Letitia, Lucretia, Carolina, Ilinca, Irina, Lioara
mie imi plac numele cu rezonanta si destul de romanesti.

| bubu_7778 a răspuns:

Mie de exemplu imi place Maya sau Miruna..acum e chestie de gust tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca un nume frumos e carina, sau sara,