| Mara6392 a întrebat:

Ultimul meu iubit a fost primul care m-a făcut să îmi doresc un viitor cu el. Gen, el nu îmi zicea că vrea să se căsătorească cu mine, că vrea copii cu mine si chestii din astea, el doar mia arătat ce fel de bărbat am eu nevoie în viața mea și ce barbat vreau lângă mine. M-a tratat diferit de iubiții pe care i-am avut înaintea lui, dar acum nu pot să trec peste el... îmi e dor de el, îl iubesc enorm de mult. A spus că vrea pauză ca să repare nu știu ce din trecutul lui, dar cred că a găsit o scuză numa ca să se despartă de mine. Nu știu cum să trec peste el... cum aș putea să trec peste un om care m-a făcut să îmi văd viitorul cu el și îl cred potrivit pentru mine?

19 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum ai putea sa treci peste el? Simplu> cu masina.

Acum revenind la chestii serioase, intr-un fel sau altul el s-a despartit de tine, deci tu ar trebui sa incetezi sa te mai gandesti la el.

Ai nevoie de o relatie rapida, nu sa iti incepi viata neaparat alaturi de cineva, ci te va ajuta sa treci peste despartire daca ai cunoaste pe cineva, sa iesi, sa te bucuri de viata, sa te plimbi in aer liber, sa socializezi! Altfel iti vei plange de mila si cine stie poate vei cadea intr-o depresie si nu vrei asa ceva!

Si stai linistita ca nu era nici mai barbat ca altii nici nu iti vroia binele, daca tinea la tine nu lua o pauza!

| Violleta2022 a răspuns:

In dragostea adevarata nu exista pauze, asta fiind cel mai patetic mod de a-ti da papucii din viata lui.

Te poti focusa pe munca, pe facut ceva zilnic, ca sa uiti si sa-ti ocupi timpul liber, ori sa-ti cauti un alt iubit.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu una stau si ma minunez de cum rastalmacesti tu actiunile unuia care fuge de tine, dar tu crezi ca ai putea sa ai un viitor cu el.
Oare tu esti capabila mental, sa intelegi ce ti se intampla?
Ala chiar te-a PARASIT si nu se va mai intoarce la tine!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vrea pauză ca să scape de tine. Dacă nu poți trece peste, o să rămâi așa agățată de el toată viața.

| Freya1 a răspuns:

Nu se termina lumea nici la el nici la altul.
E clar ca ai pus suflet, dar nu e singurul ce va vrea căsătorie și copil.E clar ca dacă a luat o pauza ceva ii lipsește în relatia cu tine, ceva ce trebuie discutat și reparat dacă se poate, dacă nu, cu sila nu se face nimic.

| sweetys a răspuns:

O sa treci cu timpul, asa am crezut si eu despre fostul, pana mi-am dat seama ca juca doar teatru, si juca foarte bine, manipuland mai multi oameni fin anturajul nostru. Am trecut destul de greu, dar am luat-o ca pe o lectie. Totul se aranjeaza cand te astepti mai putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti frumoasa vei gasi un alt chad.
Daca esti urâta, no chad for you, dar il poti inchiria.
Pasul 1 iti faci cont pe tinder. Nu uita sa te machiezi si sa folosesti filtre. Pasul 2, îi trimiti lu chad mesaj cu buna, de restul se ocupa el. Il vei avea in preajama cateva luni, pana o sa se plictiseasca de tine. Dupa care repeti procesul anterior. Este destul de simplu, bafta!

| Michele7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai numai grăunțe în cap. Fata asta așteaptă un răspuns serios.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Michele7):

A fost un raspuns cat se poate de serios. Aici este TPU, draga mea, si asta-i sfatul meu pentru tanara domnisoara. Eu zic ca i-am dat un sfat foarte practic.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Based and blackpilled

| anonim_4396 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Black pill este realitatea. ca exista si exceptii, cu siguranta. Chad are totul fara sa faca nimic, fara sa ofere nimic.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu, am studiat ideologia vreo 3 ani.Si da, in cam 90% asta e realitatea, am trait-o pe pielea mea(eu sunt stereotipul tocilarului). Bine, poate acum la noi in Romania nu e chiar la fel de rau ca in America, dar asta e directia catre care ne indreptam

| anonim_4396 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Eu am avut iubite de de toate felurile, si frumoase si urate si grase si skini. am avut relatii casual si relatii pe termen lung. Nu te gandi ca am fost vreun chad, nici pe departe mi-am luat si eu o gramada de rejecting. Nu sunt nici inalt nici frumos, sunt avrege. Ideea este sa incerci pentru ca exista si fete care nu sunt superficiale, chiar sunt super faine ca si oameni. Chestia este, ca sunt extrem de greu de gasit, dar nu imposibil. Ideologia black pill este cea mai aproape de realitate. Blue pill este pentru fraieri, redpill pentru visatori, black pill pentru realisti. Nu o sa vezi niciodata vreo femeie sa planga dupa vreun normie sau sub5. Dupa chad, bocesc de parca vine apocalipsa.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai generatia Z voi sunteti chiar simpatici
Cand te gandesti ca ideea de liber arbitru fals, generat de o pastila este celebra secventa in care Morpheus ii intinde cele 2 pastile lui Neo in Matrix, ma gandesc cata putere au filmele culte ale anilor trecuti in mentalitatea initiatorilor unor teorii care clar s-au nascut acum 20 de aniwinking
Sfat> numai credeti toate prostiile de pe net si teoriile acestea care capata amploare pentru ca e cool sa dai share si sa faci oameni pe niste neica nimeni care fac bani cu fel si fel de idei inspirate de la altii, viata e frumoasa si nu trebuie trecuta mereu prin filtrul unei ideologii, ci doar palpata si inteleasa prin intelegere nativa, cea pe care ne-a dat-o Universul, daca stam sa traim cu un tratat despre cum e bine sau cum e rau in viata, nu vom avea o viata!
Stramosii nostri, sau egiptenii antici, grecii antici etc nu aveau tratate de acestea despre cum sa te comporti, poate nu va aduceti aminte ce au lasat in urma lor Grecii Antici!? Va spun eu tot ceea ce este mai important! Filosofia,matematica, artele plastice, muzica, democratia etc
Foarte multi pointdexteri nu au inteles asta! Cand le vad aroganta si cata carte au, ma apuca mila pentru ei! De ce, pentru ca ei relateaxa ziua ce au citit noaptea, insa pagina trairilor lor este alba!

" Succesuri "

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Ce bine era daca eram din gen Z! Sa prind si eu o economie mult mai dezvoltata, oportunitati mai multe si mai ales accesul la informatie. Am 37 de ani. Black pill este cat se poate de real. Tocamai din cauza asta se numeste asa. Si spre deosebire de blue pill si red pill se bazeaza pe statistici si studii stintifice. Am precizat ca nu se aplica 100%, exista si exceptii. Pe langa alte chestii, blackpill sutine ca o femeie se simte atrasa doar de aspectul fizic. Nu conteaza personalitatea sau cum esti tu ca om. O femeie atrasa puternic sexual de un barbat, face orice pentru el. Sa iti dau un exemplu elocvent, un tip avrege se duce in parc si incearca sa agate fete, este cat se poate de educat si cu bun simt, dar nici o tipa nu il baga in seama, ba din contra unele se simt dezgustate chiar, pentru ca acum cu social media, orice tipa avrege care are un job avrege, se considera o printesa care merita un print. Peste o saptamana experimentul se repeta, insa de data asta cu chad. Omu, facea din adins tot felul de glume cu tenta sexuala, sau de prost gust. Farte, tipele alea erau super incantate, imediat ii dadea nr de telefon. Un chad retras este misterios si dragut, un normie retras, este creep si ciudat, un chad increzator este increzator, un normie increzator este arogant. Un chad imbracat cu haine ieftine este badass si not care about chlotes, un normie imbracat cu haine ieftine este un sarac si un zgarcit. Cand o femeie se desparte de un normie, iese cu fetele in oras, sau a doua zi isi face un nou iubit, cand o femeie se desparte de chad, plange si intra in depresie pentru ca sufera in dragoste. Din simpla curiozitate cauta pe Youtube blackpill-whafells.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuza-mi confuzia, dupa terminologia folosita de tine, am zis ca faci parte din generatia Z happy
Da, interesante teorii si chiar cumva studiate, dar sunt chestii si chestii, eu am intalnit si vazut multe lucruri in viata reala care nu s-au mai pupat cu teoria si atunci am devenit un fel de hater al persoanelor pe care eu in propria acceptiune le numesc geek, eu ii numesc asa pe tocilarii care nu au alte trairi decat pe cele cunoscute mai nou prin motoarele de cautare si nicidecum nu au mers pe la biblioteca vreodata; acestia cred totul fara sa treaca prin filtrul ratiunii si de unde ratiune cand ei nu au trairi!?

Despre cum sunt femeile sau nu sunt femeile, nu cred ca este nevoie de nicio stiinta si niciun studiu.
Viata m-a purtat prin fel si fel de oameni.
Am intalnit niste oameni de care mie imi este scarba si acestia au un succes nemaintalnit la femei, noi ii denumim generic pesti sau proxeneti, multi dintre ei de etnie, multi dintre ei semi-analfabeti. Oameni care nu cunosc psihologie culta (dar au un fel de psihologie innascuta) si nu au pus mana in viata lor pe o carte, dar sucesc mintile unor nefericite, inculte si acestea la randul lor; oare daca aceste nefericite ar fi fost abordate de baieti destepti si placuti s-ar fi combinat cu acestia? de cele mai multe ori raspunsul este NU.
Nu am mila pentru ele si nici pentru decaderea lor, dar zic doar ca idee, si am argumentat de ce sunt sceptic, cand e vorba de o cunoastere de aceasta universala, mai ales cand vine vorba de femei care nu-s nici toate la fel dar sunt si diferite complet de barbati.
Deci cunoasterea e foarte buna, dar nu te ajuta si in viata, ca daca era asa numai erau miliardari in euro sau multi milionari toti incultii, prostii si uratii! Poate un sofism dar este ...adevarat.
Referitor la diferentele dintre diferitele scrieri moderne fie ele si publicatii pe net si realitatea actual internationala, am devenit mai degraba sceptic dar nu ca Pyrrhon din Elis.
Nu toate studiile din Elvetia au aplicabilitate in RO si invers; realitatea romaneasca nu coincide 1:1 cu realitatea din statul texas de exemplu. Deci sa dezvolt o teorie universala fie ca vorbim de relatii, socializare sau de clima este gresit din punctul meu de vedere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Astia de care spui tu ca au un succes imens la femei chiar daca sunt inculti si analfabeti, chiar daca sunt proxeneti, si totusi femeile sunt moarte dupa ei, confirma teria blackpill. Asa iculti si analfabeti cum ii vezi tu, sunt frumosi! Si asta-i cel mai important lucru. Nu au nevoie de nici o vrajeala, de nici un truc psihologic. La fel ca si in cazul lui chad din parc, nu trebuie sa faca nimic, doar sa isi doreasca. Sa presupunem ca esti un tip avrege cu un venit avrege, nu ai nici o sansa in fata lu chad. Cat de mult ai iubi si respecta o femeie, aceasta se va indragosti de chad pentru ca este frumos. Nu conteaza ca ala sta pe ajutor social, ca baga droage, saubca este parnaias, este frumos! Ala are orice femeie la picioare care este dispusa sa faca orice, oricand pentru respectivul, el nefiind nevoit sa faca absolutu nimic in schimb.ma repet, chestia asta nu se aplica la toate femeile, dar in opinia mea se aplica la majoritatea

| Ganderoaica a răspuns:

Ar fi două variante: fie te preocupi să găsești pe net sau in realitate unul cu care să creezi o legătură(la mine nu a mers, un mare fiasco cu atati escroci sentimentali pe dating care minteau doar), fie limitezi gândurile și elimini lucrurile din minte care iti aduc aminte de el/despre el și lași timpul să vindece rana.

| Michele7 a răspuns:

Păi, o să dureze ceva până ai să conștientizezi niște lucruri ca să treci peste. Este bine dacă pentru prima dată te descarci complet de orice sentiment de tristețe. Dacă îți vine să plângi, pur și simplu plângi, nu nega anumite sentimente și gânduri pentru că ele vor apărea mai târziu dacă nu acum. Este bine dacă petreci niște timp de calitate cu tine, poți face chestii care îți plac în timpul liber, poți medita chiar. happy Trebuie să ajungi la concluzia că tu ești singura care trebuie să se iubească cu adevărat. Ca să atragi iubire trebuie să te iubești mai întâi pe tine.
Și încă un sfat... poate ești supărată pe el și ai niște întrebări fără răspuns, însă cel mai bine este să ierți. Dacă nu ierți persoanele care te-au rănit în trecut încă păstrezi o conexiune cu ei (nu în sensul bun) și rămâi legată de trecut.
Pupici! kiss