| Biancabiibiii a întrebat:

Un baiat imi da semnale ca ma place dar am discutat si inca nu e pregatit de o relatie serioasa, si ne-am revazut dupa 2 saptamani fara sa mai stim unul de celalalt, si m-a intrebat cum stau cu dragostea si momentan nu vorbesc cu nimeni iar cand l-am intrebat pe el nu mi-a raspuns, a zis ca si tacerea e un raspuns? Credeti ca are pe cineva? Eu l-am surprins vorbind cu o fata prin mesaje, dar prietenii lui faceau glume despre o posibila relatie intre noi, si-au dat seama ca ne placem reciproc si niciodata nu vorbeste despre fete in prezenta mea, sau ca ar avea pe cineva.Un raspuns mi-ar fi de ajutor.Mi-a oferit atentie toata seara cat am stat acolo, nu s-a dezlipit de langa mine.Dau funda

3 răspunsuri:
| Ωmega a răspuns:

Te place cu siguranta, insa e putin timid si nu stie daca si cum sa faca primul pas. Si baietii sunt timizi si contrar asteptarilor seculare, nu e scris in piata ca trebuie ei sa faca primul pas mereu. Il pot face si fetele atunci cand sunt sigure pe ele. Fa si tu un pas in plus catre el si arata-i, da-i semne ca iti place de el. Ai grija sa nu pari disperata totusiwinking Daca te place asa cum cred ca te place, o sa va intalniti la jumatatea drumului.
Succes happy

| Violleta2022 a răspuns:

Raspunsul lui ca nu-i pregatit pentru o relatie, este clar pentru mine, ori are pe altcineva, ori este indragostit de altcineva.
Tu nu esti inca in visurile lui!
Daca avea un sentiment pentru tine, nu mai astepta nimic, era fericit sa fiti impreuna.
dar baiatul ti-a dat un raspuns evaziv si elegant sa nu te rfeuze. semnalele pe care tu le-ai perceput, sunt de fapt din bun simt, probabil pentru ca esti prea insistenta si nu a vrut s ate trimita la plimbare.
Asta este un mod elegant de a refuza o fata!

| RAY a răspuns:

Adica tu vrei nunta si copii iar el e copil, ce rau ti-a spus? ca nu vrea asa ceva, orice om normal la cap ar fi spus la fel