| anonim_4396 a întrebat:

Unde as putea gasi fete/fata serioase/a si nu pitipoance/a din Deva care sa NU ma judete dupa prima observatie, care sa nu se uite doar la bani, faima etc.
Nu cunosc nici o fata, si am varsta de 18 ani.
Nu va irositi timpul sa imi oferiti raspunsuri in batjocura.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La tinerete astea nu stau dupa unu dar la 50 de ani dupa ce are menopauza sta numai cu tine

| sabin89 a răspuns:

Păi tu nu ai fost la școală (sau nu ești încă)? Acolo nu erau fete? Nu mă refer numai la cele din clasa ta, dar și din altele. Școala e plină de fete, cât e plină și de băieți. Dacă nici acolo n-ai găsit, ce șanse crezi că ai avea să găsești în parc sau pe stradă? Acolo, la școală ai avut și timp, câțiva ani, să le tot cunoști, să-ți dai seama care cum e. Dacă nu ai găsit sau nu găsești (în cazul că ești încă în școală), ceva e în neregulă cu tine. Îmi pare rău că trebuie să-ți spun.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Caută-le la bisericile baptiste/penticostale, fiindcă în Deva sunt destule. : ))
Alea se dau smerite, supuse, credincioase, fidele (așa zic ele), neinteresate de averi (măcar, aparent). Și respectă biblia lor, știi tu, nu te va judeca, ca să nu fie judecate.

| T0T a răspuns (pentru floresdemayo):

Trebuie să fii tâmpit să te uiți după o fată care e îndobitocită cu niște idei în detrimentul uneia care chiar așa e ea și chiar are un suflet. Acum săracul om nu prea are unde să găsească fete a căror natură să fie una mai sentimentalistă dar încă mai sunt și genul de fete și tot ce are de făcut e să fie optimist și răbdător.

| floresdemayo a răspuns (pentru T0T):

Așa e, Grey, dar dacă el nu mai are răbdare? Observ că îi lipsește și încrederea în el. straight face

| T0T a răspuns (pentru floresdemayo):

Totul ține numai de el și de voința pe care o are. Dacă nu are răbdare să se arunce, dar s-ar putea să facă stop cardiac.

| floresdemayo a răspuns (pentru T0T):

Haha : ))
Stai puțin, stop cardiac? Când, în timpul slujbei? : ))

| T0T a răspuns (pentru floresdemayo):

Acum slujbă, neslujbă, sunt babe care leșină pe acolo. Oricum e periculos, ce-i drept nu la fel de periculos ca la ortodocși.
Acum vorbind serios. Oricum mie nu mi-au plăcut niciodată cele care au anumite idei fixe. Cel mai bine e să fie cât mai deschise și să ia în calcul cât mai multe variante chiar dacă se înclină spre una, e și normal, dar trebuie să aibă o viziune mai largă. Numai cum se costumează, cum se comportă, parcă nu au acea libertate de a se exprima și de a cuprinde mai mult cu mintea, cu sufletul. Nu știu ce ai putea vedea la o asemenea fată. Acum parcă la ăștia penticostali părinții au un aport extrem de mare în alegerea soțului. Nici nu știu cât de mult iubesc ăia sau cât de mult cunosc adevărata semnificație a iubirii. Adevărul e că sunt mașinării de făcut copii adică iubitori ai sexului deci poate au un gram de fericire dar pentru mine e doar o banalitate chestia asta. Facem sex și copii de dragul instinctului dar cum ar fi să o faci cu acel sentiment în suflet. Mai mult de asta, sunt suficient de idioți, deoarece majoritatea nu prea au posibilități pentru acei copii și tot copilul este cel care suferă, și pe lângă asta mai e și îndobitocit și închis într-o sferă care face delimitarea de acea gândire mai amplă, acel sentiment cum că poți cugeta la ce dorești, cum că gândul îți poate zbura peste tot, poți privi mult mai amplu lucrurile...Sincer mi-e milă de acele persoane și am și detaliat puțin deoarece sper să înțeleagă și acest tânăr să nu facă anumite greșeli de genul. Cel mai bine e să se îndrăgostească de o persoană așa cum e ea dar mai întâi să o descopere. E foarte greu să descoperi o persoană, de aceea am spus că are nevoie de răbdare.
Metaforic vorbind. Făceam aluzie la o apă rece. Într-o apă rece nu este bine să te arunci dacă nu te uzi puțin înainte. Dacă te arunci direct, riști să mori.

| dusmanul86 a răspuns:

Incearca badoo

| Anonimă1666 a răspuns:

Pe fete nu le cauți, pe fete le găsești.Adevărul e că în 2015 e plin de c*r*e rolling on the floor In ziua de azi vezi pă' internet fete de 10-12 anisori care isi prezinta machiajele si toate porcariile, sau le gasesti pe omegle. rolling on the floor Eu nu as face asa ceva.O sa gasesti o fata pe placul tau, care sa te iubeasca asa cum esti.Mai iesi pe afara, stai prin parc. Daca te grabesti sa iti gasesti jumatatea nu stiu, iesi afara si daca vezi o fată cu ceva in mana o impingi ''din greseala'', si dupa aia o ajuti sa stranga ce a avut in mana. rolling on the floor Bine, bine nu mai glumesc. O sa gasesti o fata buna.dar nu in cluburi. Baftă. :*

| Pustoika_Andra_1996 a răspuns:

Depinde dacă vrei fete care sa nu se uite dupa bani si sa nu fie pitipoance..descarcăți aplicația lovoo pe telefon si pune poze cu tine si selecteaza orasul (in cazul tau Deva) si da la ce vrei sa cauti pe femei si o sa iti gaseasca =)