| anonim_4396 a întrebat:

Unde as putea sa-mi fac prieteni? Am realizat de putin timp ca ma simt foarte singur si mi-as dori sa relationez mai mult, m-am inchis foarte mult in mine in ultimele cateva saptamani. Asadar mi-as dori sa-mi fac cativa prieteni alaturi de care sa glumesc, sa vorbesc si sa impartasim chestii. Nu am prieteni deloc, probabil i-am indepartat fara sa-mi dau seama, sunt o fire ciudata.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aici virtual. La job îți vei face prieteni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fi interesat de ceilalți, nu aștepta ca ei să fie interesați de tine, ci fi tu. Astfel îți vei face mulți prieteni.
Prietenia adevărată e foarte rară de altfel.
Toți suntem ciudați, keep calm.
Cine își face mulți prieteni, și-i face spre nenorocirea lui, spunea înțeleptul Solomon.
Și un alt înțelept zicea tot în tonul ăsta : cine e prieten cu toată lumea, de fapt nu e prieten cu nimeni.

Dumnezeu, cărțile, si animalele. Oameni sunt puțini. Dacă înțelegi ce vreau să spun.

| Mohito a răspuns:

Eu nu as insista prea mult pe varianta online.
Incearca pe langa tine, familie, vecini, colegi.
Cei ce au aceleasi valori ca si tine.

Cum sa iti faci relatii de prietenie:
https://www.scritub.com/......191722.php
https://www.scritub.com/sociologie/Prietenia34451718.php

Comunicarea si relatiile intre prieteni:
https://www.scrigroup.com/......e83711.php

poate te ajuta

Peste tot.

Oriunde se adună oameni poți găsi un potențial prieten, dacă împărtășiți interese comune și există o compatibilitate în ceea ce privește modul de comunicare, umorul, viziuni, personalitate, vibe etc.

Oamenii se atrag între ei dacă găsesc asemănări și deosebiri plăcute.

| Maeve a răspuns:

Din pacate cu Covid asta suntem obligati sa stam izolati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Între oameni cu interese comune cu tine.

| SilentRain a răspuns:

La morga sunt destui
Vezi ca nu mai exista prietenii pe bune, doar șerpi

| Nilsson a răspuns:

Poți să îți faci prieteni la biserică, până nu le închid iar.