| Byu_7191 a întrebat:

URGENT! Luni merg la mare. Iau anticonceptionale iar in perioada cat sunt acolo trebuie sa imi vina ciclul. Ce sa fac sa il intarziu sau sa nu mai vina deloc? Am auzit ca daca iau doua blistiere unul dupa altul atunci nu mai vine menstruatia, dar apoi cum voi continua? pauza normala dupa ce-l de-al doilea sau cum? VA ROG AJUTATI-MA crying dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ColorfullColors a răspuns:

DA, asta trebuie sa faci. Dupa ce termini blisterul, incepi altul in ziua urmatoare, fara sa faci pauza. La urmatorul cand il termini astepti sa-ti vina ciclul, ca in mod normal, si in felul asta nu o sa-ti vina menstruatia cand esti la mare. Practic sari o luna. Cand termini blisterul acesta, il incepi pe urmatorul, si chiar daca pana sa iei prima pastila din urm. blister ai sangerat putin, nu conteaza, o sa ti se opreasca daca iei pastila.

3 răspunsuri:
| Zendayya a răspuns:

Cel mai bine e sa discuti cu mama ta. in momente ca astea doar ea te poate ajuta... good luck!

| LotusRadioactiv a răspuns:

OMG...
O.B.-urile sunt utile. Plus ca mesntruatia dureaza doar cateva zile, doar nu mori daca intri in mare doar pana la genunchi.
Ah, si sper ca nu iei anticonceptionale doar ca sa intarzii menstruatia, nu-i asa? :l

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai potolita sa nu ai probleme mai tarziu.