| Ioana54677 a întrebat:

Urmează ca sora mea să facă nunta ea și logodnicul ei vor să ne pună nași la nunta lor pe mine și pe soțul meu find și din familie.Ce responsabilități avem noi ca nași? Noi le-am zis ca ne mai gândim dacă sa fim nași sau nu încă nu știm sigur voi ce sfaturi ați da în astfel de situație?

3 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Voi știți ce e bine pentru voi.

| AndaAlexandra a răspuns:

Evident decizia va aparține. E un gest frumos să nășești, dar eu am auzit că nu e bine sa o faci dacă sunt rude, mai mult frați sau surori. Acum, nu știu. Poți vorbi cu preotul ca sa fie în regulă. Cât despre responsabilități, asta se discuta cu familia in cauză (bani, contribuții). Însă cea mai mare responsabilitate a nașilor este sa consilieze cuplul, să le dea sfaturi, sa ii tina uniti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Niste traditii tîmpite care inca se mai tin in 2024? Niste prostii.