| 5SOS a întrebat:

V-ati gandit vreodata sa va schimbati viata? Adica sa o schimbati deoarece mereu este la fel.Dece?

Răspuns Câştigător
| dayana01 a răspuns:

Da...categoric da.pentru ca m-am saturat de anumite persoane,situatii, incurcaturi in care intrasem, pentru ca ma saturasem de tot ce se intampla in jurul meu.si cum ai zis si tu.m-am saturat sa fie la fel.Dar mi-am dat seama ca trebuie sa ma multumesc ca am o viata ce trebuie sa o traiesc asa cum e ea.

9 răspunsuri:
| αℓє a răspuns:

Da.
Mereu aceeasi rutina.
Vroiam sa incerc ceva nou.
Sa fiu 'altcineva'
Dar mereu ma impiedica ceva.

| Tania a răspuns:

„Ce ne dorim de fapt de la viata, este o alta viata"

| Danyela2011 a răspuns:

Da pentru ca fiecare zi mi se pare prea monoitona ajung acasa mananc fac temele pe comp, dorm si apoi de la capat prea plictisitoare, alt motiv daca esti plictisitoare nu ti-ar strica un zambet oricum daca chiar vrei sa te schimbi mai bine o faci tu decat sa-i lasi pe alti

| ZambescSiGata a răspuns:

Da.m-am mandit de multe ori.dar degeaba! Mereu imi vin in minte urmatoarele lucruri care se tot repeta si ma gandesc ca maine ma duc iar la locul de tortura, maine o sa imi plang din nou amarul intr-un loc prea plin, maine o sa adorm iar la o ora neomeneasca in patul meu din vise, maine o sa ma transform din nou, in altceva.Cat de ciudat pare că mereu suntem în căutare, cat de ciudat pare că nu găsim ceea ce vrem, și cat de ciudat pare cand ne luăm de mană cu dna Speranța, ea fiind aia care ne amăgește în fiecare zi, aruncandu-ne cu dulceață expirată în ochi … dar cel mai ciudat e, atunci cînd, în fine, în consecința unei banale și pe naiba de simple întamplări, să ne dăm seama că, de fapt, ceea ce căutam cu disperare și avînt, era alături… făcea parte din cotidian, era în spatele nostru, sau chiar, mai rău – în fața noastră, poate că făcea parte chiar din trecutul pus deoparte din greșeală, iar pentru noi principiile mult prea respectate zic că trecutul ține de trecut … ha, e totuși fals! totul este imprevizibil și aievea, sigur că nu sunt aceste cuvinte un suport de bază, pentru că inspiră prea multă nestabilitate -de care ne temem atît de mult!

| Vali87 a răspuns:

Sa o schimb, da clar. Dar in ultimul timp sa renunt la ea de tot mai degraba.

| cristi202 a răspuns:

Daca lasi ca viata ta sa devina monotona, facind mereu aceleasi lucruri, atunci cu siguranta incepi incet incet sa mori. Eu nu m-am gindit sa imi schimb viata, e ceva ce nu necesita gindire la mine. Nu imi place monotonia, nu imi plac sabloanele, asa ca prefer schimbarea, cu toate riscurile pe care le aduce ea. Prefer mereu sa fac ceva nou, sa incerc ceva nou, ceva care sa ma faca sa simt ca traiesc cu adevarat. Desi stiu bine viata nu sta atit in a face, decit in a fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, bineinteles si a mi-a mers bine. Apoi a devenit iar plictisitoare si am pierdut multe.

| kareina a răspuns:

Da,m.am gandit de foarte multe ori! Poti sa.ti schimbi viata in bine sau rau! Nu zic sa alegi raul, dar s.ar putea intampla dintr.o neatentie sa nu.ti iasa asa cum ti.ai dorit si o sa.ti para rau dupa ceea ce ai lasat in urma. Poti sa alegi binele, dar fara un"sprijin"moral sau financiar(depinde ce schimbare vrei) NU O SA REUSESTI PREA MULT.Bafta!

| ostea a răspuns:

Viata mea este intr-o continua schimbare.Chestia este ca nu trebuie sa fortam absolut nimic pentru ca atunci incepi sa suferi dar suferi mai mult,iti faci vise si aceste vise poate nu se vor indeplini, nu asa cum iti doresti.
Viata isi urmeaza cursul, TU poti alege ceea ce sa pastrezi si ceea ce sa arunci.
Imi place viata mea, asa cum este si stiu ca o sa existe multe schimbari doar daca permit, desigur.
:*