| pufoshenia24 a întrebat:

Va rog ajutati-ma. chiar nu stiu ce sa fac. de fostul meu prieten m-am despartit pentru ca tot auzeam ca ma face in toate felurile. eu tot il iubesc... dar. acum chestia e ca un alt baiat m-a intrebat daca sa fiu cu el. si i-am zis ca da. si pe el il iubesc. dar. acum. fostul imi pune niste intrebari ca daca il mai iubesc. daca mai simt ceva pentru el. pentru ca eu fazele alea ca ma face in toate felurile le-am auzit doar. nu mi le-a spus el. si ar vrea sa ne impacam. dar acum sunt cu alt baiat. pe amandoi ii iubesc. dar nu stiu ce sa fac. primul a inceput sa planga la ore din cauza ca ma vede cu celalalt..acum chiar sunt confuza si nu stiu ce sa fac. ajutati-ma please! kiss ei sunt buni prieteni dar nu vreau sa nu mai vorbeasca din cauza mea.

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

Nu cred ca ii iubesti pe amandoi, ci amandoi sunt un capriciu.Te-ai grabit sa tragi concluzii si sa te desparti de primul si te-ai grabit sa incepi alta relatie, ai grsit ca ai optat pentru a incepe o relatie cu un prieten de al fostului.
Daca nu sti ce vrei:analizeaza-te putin pe tine apoi poti sa ii analizezi si pe ei, pune-ti niste intrebari si da-le raspuns.doar cand esti 98%sigura, poti lua o decizie.

11 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Zic sa-l uiti pe primul baiat.
Pa, pa.
Iti urez succes in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Testeaza-i!
1.Spune ca te-ai taiat si vezi daca cineva iti aduce un plasture mai repedde
2.Fa-te ca te-ai inacat o dat acu unul si o data cu altul si vezi cine e mai grijuliu!
3.Fa-te ca ai uitat sa cumperi ceva si vezi daca unul dintre ei iti aduce mai de calitate sau mai repede!
4.Cheama pe rand cate unul si spune-le ca e o urgenta sa vezi daca lasa treaba si vin la tine, apoi le spui sa te ierte, dar ai rezolvat printre timp problema...
5.Sau poate isi da seama unul dintre ei ca ii testezi si apoi se despart de tine, dar ca sa fie totul OK fa toate acestea in asa fel incat sa nu se intersecteze cand vin la tine pentru,, probe,,!
Sper ca te-am ajutat!

| zHeArTz a răspuns:

Renunti la amandoi sau ii testezi.
De exemplu :
-cine se comporta mai frumos
-cine e mai romantic /grijuliu
-cine e mai bun la pat
-cine ma iubeste mai mult
Asta, numai in cazul in care sentimentele tale sunt egal impartite.

| asasunteucesafaci a răspuns:

Eu zic sa faci, dupa cum te duce inima!

| Alexmy a răspuns:

Mai gasesti unu si asa nu mai plange nimeni
sau iti faci harem ca suleyman

| Emosiya a răspuns:

Hm,te sfatuiesc sa-l alegi pe cel la care simti cv special atunci cand esti cu el, acei "fluturasi", cel care iti vorbeste cel mai frumos, si care te apreciaza mai mult:-d.

| S4Suk3 a răspuns:

""
Hm,te sfatuiesc sa-l alegi pe cel la care simti cv special atunci cand esti cu el, acei "fluturasi", cel care iti vorbeste cel mai frumos, si care te apreciaza mai mult:-d""....si eu cred la fel

| 02andreea02 a răspuns:

Primul

| S4Suk3 a răspuns (pentru 02andreea02):

Like

| S4Suk3 a răspuns (pentru 02andreea02):

Eu zic sa-ti asculti inima...dar te-ai combinat cu al doilea din razbunare...nu pentru ca il iubesti.,, dar alege-l pe primul zic eu