| love1 a întrebat:

Va rog ajutati-ma, cum sa scap de gelozie? Am furnicaturi prin burta cind stau cu prietenul meu cu masina la semafor asteapta sa se aprinda rosu iar la trecerea de pietoni trece vreo tipa, el se uita inainte, el nu-i vinovat ca ea ii trece pe dinainte eu atunci mor de gelozie, sau cind se retine la market deacum imi imaginez ca sta de vorba cu vreo tipa sau poate cu vinzatoare vlirteaza, am lasat lucru ca sa fiu in permanenta cu el caci el are program flexibil, dar cistiga bine si cu gindul ca are mult timp liber ma gindesc ca daca eu voi fi la serviciu el ma va insela pe unde se va afla, prin oras sau mai stiu eu din acest motiv nu vreau sa-mi gasesc de lucru si multe chestii de genul acesta, nu m-a inselat niciodata ca sa am banueli, dar mi-i frica.Cam astai boala mea, ajutor va rog cum sa scap de ea?

Răspuns Câştigător
| alinac a răspuns:

Tu nu stii ca de ce tie frica nu scapi.nu te mai tine ca scaiul de el, lasa-l sa respire, se va plictisi la un moment dat si doar asa probabil te vei lecui si tu.in primul rand iti faci rau gandindu-te ca te inseala daca nu e langa tine, iti spun eu din prorpia experienta ca te poate insela cand tu nu esti atenta o secunda.fa-ti si alte acitivitati normale du-te la servicii sau nu stiu orice ce ti-ar mai putea lua gandul de la chestia asta.asa am facut si eu eram non stop cu el si la un moment dat n-a mai rezistat si mi-a spus ca-l sufoc, nu a mai durat mult relatia si s-a terminat.si cu cat am stat eu dupa el si il sunam mereu si tot m-a inselat.

8 răspunsuri:
| RmpvSorana a răspuns:

Totul ţine de tine. Autosugestie + Încredere în persoana de lîngă tine. dacă are de te înşelat, găseşte el un moment să o facăhappy

| Ghost a răspuns:

O panarama care mai tarziu va plange din greseala ei, e barbat are nevoi ce vrei sa spui ca u nu te uiti dupa baietii asa ca hai sictir

| RoXxy a răspuns:

De glozie nu poti scapa, asta-i clar.In orice caz, poti sa faci sa nu mai fie atat de"bolnava"aceasta gelozie.Cum? Prin incredere.Banuiesc ca iti cunosti destul de bine partenerul si daca e asa de ce nu ai incredere in el? Mai ales ca nu ti-a gresit niciodata.Cel putin incearca sa ascuzi gelozia si sa nu te certi cu el din cauza asta caci ar fi posibil sa ramai fara el.Si ink ceva...e cam nasol sa vrei sa fii mereu cu el, mereu in preajma lui.Mai lasa-i si tu spatiu sa respire caci asa nu vei putea tine niciodata un baiat langa tine. Daca iti zice ca vrea sa mearga la o bere cu baietii sau la fotbal ar fi f urat sa ii spui sa nu mearga sau sa te duci si tu.El te lasa pe tine sa discuti cu fetele? DAca da atunci lasa-l si tu pe el mai liber putin. DAca te iubeste nu te va insela.

| harciog a răspuns:

La semafor e tare faza.Cind se uita la tipa care tocmai trece prin fata masinii fa-i repede un sex oral dupa care tipi dupa tipa respectiva;-Faaaa curvo faaaa, ce-i in gura nu-i minciuna faaa.

| PinkPanther a răspuns:

In primul rand o sa il pierzi tocmai prin comportamentul tau suspicios si o sa ajunga sa te insele doar pentru ca se simte prea sufcat de tine.
Stiu, e traba grea cu gelozia. Eu am inceput sa nu mia mai stresaz gandindu-ma ca daca vrea sa ma insele tot ma inseala, nu ot sa il pazesc 24 din 24 si nici nu as vrea asta, asa ca decat sa imi indrept energiile spre gelozie si sa imi fac zile negre prefer sa le orientez spre ceva mai constructiv si sa nu ma gandesc la asta. Si crede-ma si eu sunt foarte geloasa. Stiu, e mai greu la inceput sa gandesti asa, dar cu timpul da rezultate.
Bafta, si ai grija de tine.

| ๔єภเร1923๔єภเร a răspuns:

Du-te la Ernest la Ochii din Umbra. FUnda?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La tine gelozia este deja cronică!
Ori îți stăpânești acest sentiment negativ care este la un pas să-ți strice relația ori mergi la o consiliere psihologică.
Totul depinde de tine, ai sau nu încredere în el?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca un prim pas ar fi sa vindeti masina; de fapt asta e al doilea,primul a fost cand te-ai lasat de serviciu ca sa fii in "permanenta" cu el; evident ca v-a trebui sa-i interzici sa mai mearga in supermarket-uri; acolo fetelor alea le cam place sa zambeasca,iar cand intreaba "mai doriti si altceva" sigur se refera la "chestia aia"; in fine; nici n-are rost sa-ti mai spun ca sigur nu intelegi care-i ideea? in concluzie,draga mea,cu totul respectul pe care il am pentru d-ne, esti dusa cu capu'! probabil c-o sa te plangi la "conducere", dar eu iti spun ca nu te mai faci bine niciodata! Doamne fereste si pazeste!