| Olivia87 a întrebat:

Va rog, dati-mi idei de scuze pe care le-as putea spune parintilor prietenului meu, astfel incat sa nu fiu nevoita sa merg cu ei in masina pana la Cluj. Prietenul meu a fost plecat din tara 2 luni si sambata vine inapoi. Duminica ar fi trebuit sa ma duc si eu acolo (eu sunt din Brasov), insa parintii lui (care si ei sunt din Brasov) au stat ei si s-au gandit asa, sa-i faca o surpriza si sa mearga cu masina la Cluj de sambata si, bineinteles sa merg si eu cu ei. Dar eu nu vreau si ma enerveaza ca-mi fura momentul ala de reintalnire care trebuia sa fie doar al nostru, acum il impart cu ei. Ahhhhh! Va rog, ajutati-ma cu idei!

Răspuns Câştigător
| justitiarul a răspuns:

Nu ai cum sa o faci fara sa-i ranesti atatpe ei cat si pe iubitul taustraight face
Ori mergi cu ei,ori nu mai merge deloc! Dupa scurta revedere in grup,sunt convins ca o sa ai parte si de momentul tau de revedere pe care abia il astepti.
Daca e o relatie serioasa, mergi cu ei cu masina si pe drum fii comunicativa, sociabila si extrem de politicoasa ca nu ai ce face :d

9 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Nu uita copilul va fi toata viata al lor Dumnezeu l-a dat lor copil nu tie - cand vei avea si tu copii vei intelege- daca te vei purta asa si vrei sa domini tu nu vei avea decat de pierdut in viata - nu ai cum sa-l imparti - tu nu ai nici un rol decat de prietena si nu uita prietene sunt multe

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Pai si tu ce asteptai, sa te duci sa il astepti numai tu? Sper ca iti dai seama ca in fata lor va fi de doi lei sa nu te duci, indiferent daca el stie adevarul, asa ca du-te si gata.

| answer a răspuns:

Draga mea, daca vrei iubit trebuie sa il iei cu tot cu parinti! Reciproca e adevarata! Gelozia ta pe parintii lui imi psune ca tu esti de fel geloasa! Ai grija.sentimentele de gelozie sunt periculoase si duc la despartiri adeseori atunci cand nu pot fii stapanite!

Răspuns utilizator avertizat
| Pirkko a răspuns:

Prietenul tau nu-ti apartine. In loc sa cauti scuze, ar trebui sa apreciezi faptul ca parintii lui nu sunt egoisti si te invita si pe tine la Cluj. Ar fi putut sa mearga singuri, ca doar e copilul lor, nu? Hai, du-te si nu face fite!

| MeMyself a răspuns:

Mai degraba norocul ca te vor lua si pe tinehappy. lasa-i pe parintii lui,gandeste-te ce impresie va avea iubitul tau despre tine atunci cand te va vedea acolo,va fi mai mult decat impresionat:X, asa ii demonstrezi ca iti pasa de el! Asa ca mai bine du-te ca o sa aveti destul tp dupa sa fiti singuri! Multa baftaaaa si sper sa te duci, va fi o surpriza foarte placuta pentru el!

| Julia89 a răspuns:

Off ce nasol pe deoparte te inteleg il vrei numai pentru tine, dar si parinti lui au fost de treaba ca te-au invitat si lor le e dor

| Olivia87 explică:

Da, aveti cu totii dreptate, poate sunt egoista, poate ar trebui sa ma multumesc cu faptul ca m-au invitat si pe mine, poate s-ar bucura... Dar nu mai bine ii las eu pe ei sa se bucure in familie si eu sa ma duc luni, de exemplu? Nu stiu, dar desi suntem impreuna de 3 ani si am fost de n ori la ai lui, nu ma simt asa legata de ei si de-asta nici nu mi-ar face placere sa merg cu ei si sa ma bucur cu ei si asa mai departe. Va multumesc oricum de raspunsuri happy

| Olivia87 explică:

Ideea e ca nu era planuit ca ei sa mearga in Cluj, ci numai eu, intrucat prietenul meu trebuia sa vina el in Brasov peste vreo 2-3 sapatamani, deci de vazut tot il vedeau, cum au stat atatea luni fara sa-l vada, mai puteau sta 2 saptamani. Si mai mult asta m-a deranjat, faptul ca m-au luat prin suprindere cu ideea lor "geniala" de a-i face o supriza. In fine, am luat decizia sa imi calc pe inima si sa ma duc si eu pentru ca stiu ca s-ar bucura prietenul meu, dar numai din motivul asta. Gata, topic closed. Sa dau cuiva si-o funda, ca vad ca se poarta p-aici laughing. Numai bine!