| anonim_4396 a întrebat:

Va rog foarte mult sa imi oferiti un sfat, as dori sa nu se faca glume sau ironii pe baza rugamintii mele.Sunt fotomodel de 1 an de zile, am cunoscut un barbat minunat care ma iubeste enorm dar care nu este de acord sa imi continui cariera in modelling, spune mereu ca ii este teama ca ma voi indragosti de un,, altul,, mult mai frumos decat el si il voi parasi fara sa privesc inapoi.Imi place ceea ce fac, si chiar am prilejul sa ma afirm ca imagine in multe editoriale, spre satisfactia barbatilor dar spre nefericirea lui, mereu este reticent si morocanos cand vine, vorba despre satisfactiile mele pe plan profesional.Am ocazia sa pozez pentru un editorial fierbinte, numai ca el nici nu doreste sa auda...sincer nu stiu ce sa fac, va rog mult sa ma ajutati daca se poate cu un sfat, multumesc mult!

17 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Urmeaza-ti cariera de fotomodel de unde ai ocazia sa te afirmi, acest lucru se poate face pana la o anumita etate, cînd vrei nu vrei te excluzi singura. Abia în momentul cand prietenul tau are intentii serioase atunci poti sa te gandesti sa renunti la cariera de fotomodel.

| EUSIATIT a răspuns:

Ai cerut mai multe sfaturi. 1 rasp sincere nu ironice. vei primi si ...iroinice... destule. 2 Daca iubeste si iubesti cu adevarat trebuie sa ai incredere unul in celalalt .3.cred ca esti putin confuza pentru ca el te ameninta oarecum si esti...in dilema. Cariera de 'model 'este de citiva ani timp in care te vei si...maturiza si are drepatate vei cunoaste multa .lume. Cit despre acea revista 'editorial;; fierbunte e bine sa te gindesti daca iti doresti sau doar;; bani;;; ca se plateste bine /e decizia ta. in rest sa auzim de bine

| Linda a răspuns:

Eu daca as fi fotomodel si as tine cu adevarat la cineva, as lasa deoparte editorialele fierbinti si m-as orienta spre cele decente. ( O fi existand?!) Ca mi se pare ca sunt neautentica daca lui ii spun de exemplu verbal ca este tot ce am nevoie iar in poze par a transmite altora ca sunt foarte disponibila. Dar parerea mea depinde si ce varsta ei. Daca ai sub 22, parerea mea, mai gandeste-te inainte de a lua o decizie de durata. Daca imaginile cu tine nu sunt explicit provocatoare si el are in principiu impotrivire pentru munca ta iar pentru tine e foarte importanta deocamdata, posibil no to be your man.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu problema o vad la el, nu la tine... El nu are incredere in el... Nu crede ca poate fi destul de bun pentru tine... Daca ar fi convins de asta nu i-ar fi teama ca ai putea sa te indragostesti de altul... Continua cariera pe care ai inceput-o si incearca sa il tii si pe el langa tine... Sa-i arati ca il iubesti sau ca tii la el, sa ii explici ca vrei sa fii cu el, nu cu altul... Sa-l ajuti eventual sa-si faca si el o cariera (in masura in care poti). Asta daca vrei neaparat sa-l tii langa tine... In cazul in care este dispensabil si nu iti place ca nu te sustine cat ai vrea si nu te admira pentru ceea ce esti (tu fiind constienta de multitudinea de barbati care te admira cand te vad pe undeva) poate ar trebui sa cauti pe cineva care poate... Succes!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ai pus vreodata problema ca EL sa renunte la cariera lui? Macar asa, ca sa vezi cum reactioneaza.
Daca esti buna in meseria ta, ar trebui sa te lase sa o practici.Nu mai traim in Evul Mediu sa tinem femeile inchise in turn.
Acum...in legatura cu PICTORIALUL fierbinte...presupun ca nimanui nu i-ar face foarte mare placere sa vada tot felul de libidinosi salivand in fata pozei iubitei. Cred ca totusi, discutand, veti ajunge la un compromis. In fond, in dragoste facem o mie de compromisuri.

| ellene a răspuns:

Pai ai muncit degeaba un an de zile pentru ca acum sa renunti fiindca asa iti spune un barbat pe care il cunosti de ...presupun... mai putin de 1 an? El este realizat profesional? Poate e invidios pe succesul tau. Pe de alta parte poate te iubeste mult si este gelos, dar daca ar fi asa ar trebui sa se bucure ca esti frumoasa, ai talent si iti merge bine laughing (asta a sunat ca o manea). Consider ca nu ai cum sa cunosti un om indeajuns de bine incat sa faci un asa sacrificiu pentru el... daca in viitor o sa te dezamageasca (si sunt sanse f mari crede-ma)? E alegerea ta, insa eu ti-as recomanda sa iti vezi in continuare de cariera. Bafta

| Casiana a răspuns:

Parere mea este ca tu esti o fata inteleigenta, care stie sa impace cariera cu familia... Spune-i clar si raspicat ca il iubesti enorm, si ca a fi fotomodel este visul tau si ceea ce mereu ti-ai dorit... Explica-i ca tu ai ochi decat pentru el, si ca ar trebui sa se simta onorat ca la bratul lui este o femeie asa de frumoasa, si ca daca nu are incredere in tine si nu te lasa sa iti indeplinesti un vis, inseamna ca nu te iubeste... Poate va intelege! Succes!

| inna a răspuns:

Daca te-ar iubii indeajuns ti-ar intelege cariera...ar trebui sa aiba mai multa incredere in tine si sa te sustinawinking.

| andreea89 a răspuns:

Important e ceea ce-ti doresti.la cariera nu e bine sa renunti pentru ca ocazii nu stii daca vei mai avea.pe cand o iubire...

| ele30 a răspuns:

Daca te ar iubi te ar sustine asa ca nu cred ca merita sa renunti la cariera ta succes

| alinaandrei a răspuns:

Ar trebui sa se gandeasca ca daca tu il iubesti cu adevarat nu ai cum sa te indragostesti de altul nici macar sa il privesti in sensul de sentimente, iar despre cariera ta ar trebui sa te sprijine atata timp cat nu faci nimic gresit.despre editorialul fierbinte nici eu nu sunt de acord

| Pho3nix a răspuns:

Daca barbatul acela te iubeste mult ar trebuie sa te lase sa faci ceea ce-ti place.
Ar trebuii sa te inteleaga.

| cutache a răspuns:

Depinde ce iti doresti:afirmare sau un iubit?

| ejaxz a răspuns:

Depinde ce iti doresti:dragoste sau cariera?

| Andreeame21 a răspuns:

Este putin egoist, daca te iubeste va intelege si va respecta ceea ce tu iubesti, o cariera in modelling. Cert e ca nu are incredere in tine, asta este o problema destul de grava. Pune in balanta si compara, cariera sau baiatul(care poate este invidios pe succesul tau). Alege cu mintea, ea este mult mai sincera decat inima.
Pupici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa te hotarasti ceea ce vrei sa faci.simplu.nu asculta sfaturile nimanui ci ia tu singura decizia pentru ca mai tarziu sa nu regreti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc foarte mult pentru sfaturi si pentru faptul ca ati acordat atentie intrebarii mele, fara sa ironizati, sunteti minunati, va multumesc.