| TweettyTimeKiss a întrebat:

Va rog! NU stiu cu ma sa fac sa ma inteleg bine cu bunica mea.
Sta cu noi pentru ca mama mea e plecata in Londra,munceste,iar noi stam cu ea. Evident, sta cu noi pentru ca ne iubeste, nu are ea o vina dar suntem singurii nepoti si e...stiti cum sunt bunicii.Va rog sa imi spuneti cum sa fac! Funda la cel mai bun raspuns.

4 răspunsuri:
| LittleMinnie a răspuns:

Pai vorbeste cu ea si spune-i ce te deranjeaza, dar nu i-o spune ca si cum o certi. vorbeste deschis cu ea si va intelege.

| TweettyTimeKiss explică (pentru LittleMinnie):

Nu e asa de usor, bunica mea e chiar ca un copil. happy Cred ca mai mult e vina noastra, ca nu suntem asa de...,, ordonati''.

| CalinBerindean a răspuns:

Conversatia este singura solutie, spune-o ce te deranjeaza si incearca sa nu vorbesti cu un ton ridicat caci ei sunt batrani si sunt ca niste copii aproape.

| Gabriel643 a răspuns:

Poti sa o ajuti,roag-o sa-ti spuna intamplari de pe vremea ei,spune-i si tu la fel,spune-i necazurile, cine stie? poate ea o sa te ajute, ajut-o pe la treburile din casa, nu mai sta cu orele pe internet, telivizor s.a.