| anonim_4396 a întrebat:

Va rog raspunde-ti! Bunaa!:*Anul trecut am fost si eu prima data cu un baiat. El mai mult si-a batut joc de mine si dupa 3 zile ne-am despartitlaughingDe atuncea tot vorbeste de mine tot felul de prostii si mai important inanite sa ma combin cu el eram prieteni si am pierdut acea prietenie.Acuma m-a intrebat un baiat daca vreau sa fiu cu el si am zic ca nu.Sincer,nu mai pot sa ma combin cu nimeni dupa ce am fost cu baiatul ala adica sincer daca patesc ce am patit cu baiatul ala si iarasi isi va bate joc de mine si o sa pierd si prietenia care mi se pare mai importanta. Voi ce credeti gresesc eu?

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Femeile până în jurul vârstei de 30 de ani sunt atrase de toți imbecilii și după aia au tupeul să facă toți bărbații porci. Cam la fel și în cazul tău.
Nu mai vrei să „te combini" cu nimeni că ai avut o experiență neplăcută? În ritmul ăsta îți iei viața până la 21 de ani. Asta dovedește doar că ești o lașă.
E clar că ești o superficială cu expresii gen „a mă combina". Tu ai umbla cu unul doar de dragul de a avea prieten?
Cu ce greșești? Că îi bagi pe toți în aceiași oală și că ești o lașă. Problema e la tine.
Vezi că în limba română „răspundeți" în cazul ăla se scrie legat iar „credeți" se scrie mereu fără cratimă.

18 răspunsuri:
| asdfqw a răspuns:

Daca ai dat tu peste un nesimtit nu inseamna ca toti sunt asa. Daca stai de vorba cu el poate o sa va intelegeti din nou bine la fel ca inainte happy
Incearca...
Si e adevarat ca uneori relatiile strica prietenii f bune... dar asta e!

| ancutsa410 a răspuns:

Daca te-ai intzepat intr-un trandafir nu trebuie sa urasti toti trandafiriihappy

| cOnTexT a răspuns:

Doamne, nu toti is asa, acum nu prea am chef sa filozofez dar mai incearca nu e mereu asawinking

| ruxi a răspuns:

Depinde cum sunt baietii caer te intreabawinking
si eu am fost cu unu 2 zilelaughingoh go on
da n-am pus suflet.oh go on
oricum dk iti place deun baiat ff mult poti sa fii cu el da sa nu pui prea mult sofletwinking

| Madalyn a răspuns:

La mine exista o regula personala de aur: "Niciodata sa nu ma cuplez cu o prietena oricat de mult mi-ar dovedi ca ma iubeste si oricat de mult as tine eu la ea... Niciodata!" De ce? Pentru ca este posibil ca acea relatie sa nu fie prea lunga, astfel imi pot pierde o prietena cu care ma intelegeam foarte bine! happy
Te-as sfatui sa faci si tu acelasi lucru, persoana iubita la stanga iar prietenii la dreapta. Cand e greu cu stanga, te poti baza pe dreapta happy Sper ca ai inteles big grin

| schafer a răspuns:

laughing asta e o palma ce ti-a dato viata daca traiesti cu aceasta frica iti faci mai mult rau ...incearca sa iti cauti alt baiat si inainte sa te combini cu el incearca sa vezi ce isi doreste cu adevarat de la tine. kiss si gandeste pozitiv ai acumulat ceva experienta din asta

| kosmin90 a răspuns:

Eu unul zic ca, gresesti pentru ca te rezumi doar la baiatul ala cu care ai stat... nu poti sa compari toti oameni dupa o singura persoana...inca ceva care nu inteleg? ai stat cu baiatul acela doar cu vorba (ca sa zic asa)sau ati mers mai departe de atat de regreti atata de mult? Iar ca sfat ar fi sa incepi o noua relatie si s-ai arati indiferenta fata de el atunci o sa-si dea seama ce a pierduttongue

| sunset a răspuns:

Nu trebuie sa consideri ca toti sunt la fel. E cea mai mare prostie. Poate baiatul asta, e mai bun decat primul, si nu te va dezamagi;
E pacat sa spui apoi ca ai ratat o ocazie de a fi cu cineva dragut.
Incearca, nu cred ca ai prea, mare lucru de pierdut.

| babydolldeea a răspuns:

Paiiiiii eu zic sa nu te imprietenesti prea bine cu el o luna fi mai rece si pastreaza secretele tale pentru tine cat despre sex iti zic sa il faci dupa cel putin 7 luni de zile eu mi-am dat virginitatea dupa un an de relatie laughing nu stiu cum a rezistat iubitul meu si inca mai suntem impreuna si facem un an jumate nu zice nu ca nu prea ai dc din partea mea dar nu-i spune toate secretele tale din prima fiti prieteni si in patul lui iti sugerez sa intri mai tarziu si nu din prima

| ChrishaChry a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa te combini(asta se face doar dupa casatorie), ar trebui sa il uiti pe baiatul acela, si sa fii cu celalt daca iti place de el, si sa nu te mai combini decat dupa casatoriewinking

| MyTzZy a răspuns:

Daca un baiat si-a batut joc de tine nu inseamna ca toti o vor face. Sunt unii baieti de treaba. Si oricum daca te combini cu un tip care nu iti place pentru ca isi bate joc de tine poti sa te desparti imediat de el. Si daca ai fost prietena cu acel baiat inseamna ca el nu te'a considerat o prietena buna daca si'a batut joc de tine.
Oricum incearca nu toti baietii sunt asa.happy

| brokenangel2011 a răspuns:

Poate nu esti pregatita pentru o noua relatie. dar cred ca o persoana care isi bate joc de tine nu merita sa ii zici nici macar "buna"atunci cand il vezi.
poate cine vrea sa fie cu tine nu vrea sa isi bata joc de tine ci sa te iubeasca asa cum meriti, incearca sa fii din nou increzatoare in tine si sa nu pui la suflet ceea ce ti se intampla rau, incearca sa va cunoasteti mai bine si sa iti dai seama de intentiile pe care le are:bune sau rele.
bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Culmea amandoua am patit la fel fostul meu era un amic foarte bun si nu ne am potrivit dar am ramas f buni prieteni
daca iti este prieten cu atat mai bine nu ai de ce sa refuzi, primul a fost un fraier dar nu sunt toti la fel
eu sunt de 5 ani cu un baiat cu care ma cunosc de 11 ani am fost cei mai buni prieteni si inainte dar mai mult acum de cand suntem impreuna
nu are rost sa stai sa i compari

| Kiky2 a răspuns:

Pai uite acel baiat te-a intrebat daca vrei sa fii cu el nu zi nu pentru ca ti-e frica de iubire asa este la toata lumea deci spune-i da si veddem ce iese dupa aia oki si daca mai vrei niste sfaturi scriemi pe pagina si iti dau cu cea mai mare placere

| DanielleDaniaD a răspuns:

Cati ani ai? 12? Pe bune acumstraight face
E secstraight facehappy
Daca iti place acel baiat ristca...stii cum se spune? Nu risti nu castigi, pai cam asa este si la tinehappy
Daca acel baiat chiar tine la tine si nu vrea sa te vada plangand nu te va face sa suferihappy.
Testeaza daca nu poti avea increderehappy

Sper sa intelegi ce vreau sa spun:*

Ciaowave.
PuPici:*

| ĺuЂĺřξ a răspuns:

Si eu am trecut prin asta am fost cu un baiat cu care ma cunosteam de la gradinita si am fost cu el 2 luni dupa care m-am despartit de el pentru ca isi batea joc de mine.Eu nu cred ca cresesti cu ceva pur si simplu acea persoana nu te merita asa ca fa-ti curaj si combinate cu un baiat care sa te faca fericita si o sa uiti de tot.

| Alinutzaa95 a răspuns:

Nu-l accepta asa repede, lasa-l sa se chinuie sa-ti castige prietenia si pe parcurs vei vedea daca merita.
P. S nu ff mult timp

| eu_5915 a răspuns:

Sincer, pe de o parte fiind frica de a pierde o prietenie care oricum te asigur nu o sa dureze decat pana termini scoala generala/liceul, eu zic sa nu tii cont de ea.nu merita sa te cramponezi pentru niste lucruri pe care oricum o sa le pierzi asa ca go girl.