| carmenzo a întrebat:

Va rog sa imi dati o idee cum sa il conving pe prietenul meu sa iesim in club ca zici ca a innebunit de cand am venit dion Spania nu vrea sa iasa nicaieri ca cica se simte f bine cu mine acasa sau daca luam doar masa in oras si mie imi vine sa urc pe pereti de nervi! Am incercat in toate felurile posibile sa dicut cu el despre asta si mi-am dat seama ca nu am cum pentru ca se enerveaza de cate ori deschid discutia! Asta e chiar culmea pentru ca inainte ieseam mereu...

7 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ti-ai pus intrebarea ca poate Spania l-a maturizat pe prietenul tau, l-a vazut sa observe cat de mult inseamna banul muncit, fiecare transpiratie data pentru. un leu? Se poate sa se fi schimbat el ca mentalitate, obiceiuri si sa priveasca altfel viata si valoarea banului acum

Shin
| Shin a răspuns:

Em... prietenul tau stie sa danseze? Daca nu, poate d-asta evita sa mearga cu tine in club, pentru ca stie ca e stangaci si nu o sa se simta bine. Daca da, incearca sa-ti dai seama ce mai exact ar putea sa-l enerveze la o plimbare prin club. (clubul, grupul cu care ar trebui sa mergeti acolo, poate are o problema financiara si nu stie cum sa-ti spuna...)
Mult noroc, Shin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si el a fost in Spania? poate nu-i place modul asta de viata. daca nu a fost cu tine in spania, intre voi s-a deschis o prapastie. daca nu vrea sa iasa, inseamna ca isi da seama de ce tu vrei sa iesi la club.il vei pierde. poate asta vrei.

| carmenzo explică:

Am fost impreuna in spania si avem o situatia financiara f buna...deci nu inteleg...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca abordezi complet gresit situatia. Practic prietenul tau simte ca relatia voastra a evoluat, e mai serioasa, nu mai sunteti doar parteneri de club, ci parteneri de casa si de viata. Acum este momentul cel mai frumos al unei relatii, cel mai profund, cel in care cea mai buna distractie e timpul petrecut in doi. Profita cat mai mult de acest moment, roaga-te sa dureze toata viata, daca il iubesti. Mi se pare ciudat ca vrei sa strici relatia minunata pe care se pare ca o ai, sa pierzi timp pretios in cubluri in loc sa-l petreceti in doi. E minunata si induiosatoare reactia partenerului tau, orice femeie ar fi in culmea fericirii...
Maturizeaza-te si tu, cluburile sunt o pierdere aiurea de timp, sunt un loc pentru agatat, pentru relatii adolescentine. daca intr-adevar iti iubesti prietenul, lasa relatia sa evolueze, sa devina serioasa. Bucura-te de noua ei etapa, nu o regreta pe cea veche, in mod clar mult mai putin frumoasa si avantajoasa.

| carmenzo explică:

Flav, Spania nu l-a maturizat pe prietenul meu ci doar l-a stresat si eu am muncit mult mai mult acolo decat el...Shin stie sa danseze si chiar foarte misto si haioshappy, Nobody si el a fost in Spania normal, impreuna am mers si nu vreau neaparat club... vreau un loc unde sa fie muzica, sa dansez sa ma deconectez sa ma simt bine.am nevoie de asta nu inseamna ca daca iesim cade cerul sau stiu eu ce! Si chiar m-am plictisit sa imi petrec weekendul in acelasi fel! Cafea, oras, cumparaturi, cateva ore de munca si seara tv cu meci... o plimbare sau o cina... poate is eu nebuna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca ii dai papuci... daca nu iese...si o sa iasa