| andreeacalin7 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati sa devin populara intr-o scoala in care vreo4-5 fete sunt populare dar sa nu ma credeti o tocilara ca nu sunt.Eu sunt mai mult o fata cam de gasca si am cateva prietene bune si celelalte nu prea cred ca sunt pe nv. lor va rog sa ma ajutatisad

Răspuns Câştigător
| Andreea_5571 a răspuns:

Asculta-ma bine: aceeasi problema o aveam si eu cu cateva luni in urma. Ca si orice fata, toate ne dorim popularitate si sa intoarca baietii capul dupa noibatting eyelashes... Dar nu trebuie sa pari fata de ceilalti populara. Daca tu consideri ca esti o fata de gasca si ai prietene bune, nu trebuie sa fii prietena neaparat cu cele populare. Pentru ca in general, fetele populare sunt cu nasul pe sus si fitoase (parerea mea nu te supara). Tu cauta sa fii „pura" adica sa fii pe nivelul tau si-ti mai spun ca daca tu consideri ca esti mai buna ca ele, nu ai de ce sa-ti faci griji. Nu neaparat fetele populare sunt si de gasca si s-ar putea ca in momentul cand ajungi populara, sa devii ca ele. Sper ca ti-am fost de folos!

6 răspunsuri:
| Flaviius87 a răspuns:

Nu e asa de greu! fiind fata, si de gasca, este usor daca urmezi in linii mari pasii urmatori:
1. Incearca sa legi prietenii noi, implicandu-te in diverse activitati;
2. Saluta-ti colegii pe care ii cunosti chiar si numai din vedere;
3. Socializeaza pe facebook cu ei;
4.Incearca sa fii ca un salut: adica buna! happy
Mult succes si te astept sa imi spui daca da rezultate!

| Unique_8782 a răspuns:

Fa ce fac si celelate fete "populare" laughing
Chiuleste de la ore, stai toata ziua pe holuri cu diversi, lasa-te pipaita laughing...

cel putin la mine in liceu asa sunt "fetele populare"

N`ai de ce sa fi populara, nu-ti da nici o satisfactie, decat a celor de seama ta care " te vor vedea cu alti ochi"...
Si crede-ma fetele populare sunt de 100 de ori mai barfite si catalogate care mai de care in 100 de feluri...
Fate cunoscuta sa nu zic "populara" in randul profesorilor, implica-te in proiecte, fi serioasa, si asa o sa atragi mai mult atentiawinking

Punctu` meu de vedere.

| georgily a răspuns:

Pai incearca sa iesi in evidenta.prin haine, coafura.etc. Nu le da satisfactie accelor fete. arata-le ca esti mult mai buna decat ele. Fa-ti prieteni care sa te aprecieze apoi o sa vezi. ca lumea te va considera "populara" pentru ceea ce esti! funda?; o3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaaai de mine; la cerinta ta nici nu-mi inchipuiam ca ai fi o tocilara.Doamne fereste, pai asta e ceva foarte, foarte rau.sa fii po-****-ra e cel mai tare.cel mai coor.de fapt e cu L.da tu de fapt ce trebuie sa faci sa fii de nivelul lor? sa urci? sau sa cobori?

| iulia_6002 a răspuns:

Populara?! asta este o prostie nu cred ca trebuie sa iti schimbi personalitatea pentru a fi"populara" fi tu.

| onny_5230 a răspuns:

Nu incerca sa iti schimbi personalitatea doar pentru a fi in centrul atentie si tampenii din astea. Daca vei face asta vei deveni o persoana falsa, deoarece vei incerca sa pari ceea ce nu esti si astfel poate iti vei pierde si acele prietene bune pe care le ai.Pentru mine o fata populara este o fata falsa si fitoasa. Vrei sa fi si tu asa? Sfatul meu este sa ramai la fel si sa nu te intereseze ce spun acele fete.