| Bianca_Iordache_1978 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati TPU imi place de un baiat si nu stiu cum sa ii spun. El este cu un an mai mare decat mine, iar dupa mine nu este genul de baiat care sa ma ia la misto, avem multe in comun ( el este in top cu muzica noua iar daca nu o are apeleaza la mine iar eu stau sa eu trimit, el este inalt si eu sunt ETC.) Si vreau sa va spun ca acum trei ani cand veneam de la scoalael i-a spus lu' prietenul lui cel mai pun ca ma place iar prietenul lui mi-a spus chiar in momentul ce a aflat iar el i-a spus de ce i-ai spus ca nu trebuia sa ii spui sau ceva de genu nu prea imi mai aduc aminte de acum trei ani. V-am spus multe detalii, sper sa va ajute la raspunsuri. Raspunsul care a functionat sa ma ajute sa ii spun ca il plac va primi FUNDA.

5 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Raspunsul va primi funda cand vei putea da asa ceva, esti junior, nu mai minti p-aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spun eu pentru tine =]]

| kzd a răspuns:

Pai, daca spui ca te place nu are cum sa te refuze si daca tot va cunoasteti de atata timp, poti sa ii spui direct cand iesiti o data afara. Nu exista moment potrivit, asa ca poti sa ii spui oricand asta. Il intrebi daca vrea sa fie cu tine si vezi ce spune. P.S Nu imi trebuie fundita.

| adrili10 a răspuns:

Cand stai de vb cu el spune-i daca vrea sa vina cu tine la un suc sau la o petrecere(aniversarea cuiva, etc.).
Daca mergeti la suc stai de vorba cu el :si de aici incepand desfasurare actiuni:il ti de mana si te uiti in ochi lui cu o priviere de atmiratie.
Sau puteti sa purtati o convorbire in care il rogi sa iti spuns un secret de al lui pe care nu il sti tu, iar cand e randul tau ii spui cal placi. DAca mai vrei ceva sfaturi un mesaj sau ceva. FUNDA.

| Alexaa009 a răspuns:

Poi incearca sa gasesti prtetexte ca sa te apropii de el.De exemplu asta cu muzica. Spune-i ca vrei niste muzica mai noua, si daca ar putea sa te ajute! Salutal, sau eventual un "Ce faci?". Aflai numarul' de telefon sau adresa de internet si intra in vorba cu el. Apoi daca tot vorbiti asa poate te invita la un suc sau orice altceva.

Sper ca te-am ajutat. :*