| BlancaFantasma a întrebat:

Varul meu(26 ani) bea, fumeaza si se drogheaza. o bate pe mama sa zice ca o uraste(ar avea motive dar exagereaza). a fost de mic mai diferit dar totusi nu am idee cum a ajuns asa de rau se distruge singur. minte si spune numai prostii nu are rusine de nimeni, umbla cu o femeie maritata care il intretine caci se pare ca tine la el. e rau de tot in ultimul hal, slab nebarbierit.am ramas masca azi cand l`am vazut. a fost o saptamana plecat intr-un alt oras iar acolo s`a drogat zi de zi.nu stiu cat e de adevarat dar el asa zice. a fost la psiholog si nu mai stiu unde dar nu s`a ales cu nimic.imi e si frica sa ma duc cu mama pe la el sa vedem ce face, caci pare periculos.noi nu am fost uniti niciodata mama lui e o femeie rea dar de cand are baiatul probleme ne cere ajutorul. tatal lui a murit acum 3 ani si de atunci s`a cam schimbat el.si inainte era ciudat dar de un an jumate asa e destul de rau.niste sfaturi ceva?

2 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Nu va mai duceti la el daca va bate.Tu iti lasi mama sa fie batuta de el doar pentru ca e varul tau? Lasa-l, oricum daca e asa mai are putin si se cara.Nu merita sa traiasca specimene de astea "diferite", el a vrut sa ajunga aici, aici sa ramana.Astia sunt cei care fac crime caci nu mai gandesc.

| Adela2 a răspuns:

WoW! Ce poveste! Sa inteleg ca tu chiar vrei sa faci ceva in privinta lui, bine pai din ce ai relatat nu imi dau seama daca el are sau nu dorinta sa coopereze si sa iasa din starea asta deplorabila insa te sfatuiesc sa vorbesti cu el calm si sa'l faci sa inteleaga, probabil ca din cauza problemelor personale si moartea tatalui a devenit asa! Daca consideri ca iti este frica de el nu cred ca ar trebui sa te bagi. Nu stiu ce sa zic.nu are prieteni care sa'l sustina? pana la urma mama lui e de vina ca l-a scapat din mana si nu-l mai poate controla din moment ce el a ajuns sa o loveasca sad Cred ca se poate rezolva daca si el are vointa si de asemenea daca esti si tu ajutata de prieteni sau familie! Sper din tot sufletul sa reusesti sa-l cobori cu picioarele pe pamant, astept sa mai pui intrebari si poate mai povestesti ce s-a mai intamplat si daca ai rezolvat ceva. Succes!