| Borntoshine9 a întrebat:

Verișoara mea primara(de unchi patern) se casatoreste curând!
Ce îmi vine soțul acesteia?
Dar fratele lui îmi vine ceva?
Dau funda pentru răspunsul cel mai bun!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Var prin alianta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Rude prin alianță.

| Emma30555 a răspuns:

El va fi verișor prin alianță, fratele lui va fi doar ruda verișoare tale

| mi25 a răspuns:

Parafrazand versurile cantecului lui Alexandru Jula: "Pe tine nu te pot iubi"? poti spune: Tu esti si ramai mereu, sotul verisoarei mele.
Cat priveste fratele lui, nu este nici cea mai mica legatura de rudenie. Nu ai auzit ca au fost cazuri cand doi frati s-au casatorit cu doua surori?

| Vântulalb a răspuns:

Cumva var prin alianta. Dar mai corect este "sotul verisoarei". Fratele lui iti este la fel de strain ca si mine. Pueti pastra o legatura buna in familie. Dar nu sunteti rude de sange si nici in fata bisericii.

| IceRope a răspuns:

Nu sunteți rude, de niciun fel.