| MihaBianca a întrebat:

Vi se pare în regulă ca într-un cuplu bărbatul să își ia concediu pentru creșterea copilului și femeia să meargă la lucru? Mie da, dar vreau să văd și opiniile oamenilor de pe TPU.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Nu mi se pare prostie. Si barbatul trebuie sa invete sa creasca un copil. Sunt multe situatii in care este chiar necesar. La mine in Salonta este un barbat care a crescut doua fetite ale unei femei (nu si ale lui) cu care era casatorit si ea i-a parasit pe toti.

41 răspunsuri:
| mariamarioara4 a răspuns:

Mda... dar totusi barbatul trebuie sa munceasca si femeia sa aiba grija de copil idk sad sorry

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaBianca):

Intrebarea se pune in felul urmator: cate femei care dupa ce au nascut nu vor sa ramana langa bebelusul lor pentru al ingrijii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaBianca):

Dar da, daca vrea ea fara a fi obligata de partener sau de circumstante, e perfect ok.

| MihaBianca explică (pentru mariamarioara4):

De ce neapărat așa?

| MihaBianca explică (pentru anonim_4396):

Eu una, sincer, dacă și când o să om un copil nu știu dacă o să vreau să rămân acasă ca să am grijă de el.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru MihaBianca):

Un bărbat muncește pentru femeia lui indiferent... Un bărbat sta acasă și femeia sa muncesca ăla nu-i bărbat și un nimeni. Știu asta de la tatăl meu și bine a făcut ca ma învâțat de mic sa pun mâna la muncă și nu ma lăsta sa umblu cu toți drogați din cartier sa bat mingea (uneori fugeam eu cu băieți la fotbal) da bine a făcut ca nu ma lăsa mereu pe maidan și sa mănânc semințe la colt sa bârfesc ce fac alți bine a făcut ca nu mi-a dat drumul sa ma duc sa bat mingea și ma lua cu el peste tot...

| MihaBianca explică (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Și acasă se muncește, nu doar la serviciu. Ba chiar femeile care stau acasă muncesc mai mult decât bărbații la serviciu.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru MihaBianca):

Pai copii curt mâncare spălat strâns după copii ai grija de copii mănâcare spală este Adevărată da. 10000000%%%%

| Emma30555 a răspuns:

Mie personal nu mi se pare normal dar nici nu mi se pare ieșit din comun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Mamele ar trebui sa stea acasa cel putin 3 ani dupa nastere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. O vreme. Să nu se învețe așa și apoi să nu mai vrea să meargă la muncă.