| DotPunct a întrebat:

Vi se pare normal ca parintii sa nu te lase sa faci baie sau dus in fiecare zi? Nici macar o data la doua zile nu ma lasa, dar fac eu fara sa stie eilaughing. Ei spun ca ce atata baie in fiecare zi? Si ca se consuma prea multa apa. Ce naiba, daca stau la tara nu inseamna ca trebuie sa ne spalam o data pe saptamana x(
Sau, maine ma duc la oras sa duc cartile la biblioteca si mama a zis ca nu ma lasa.Motiv? Ca dau 4 lei pe drumstraight face Iarasi, vi se pare normal?
Mie nu. Abia astept sa fac 18 ani si o sa fac tot posibilul sa imi fac bagajele.

7 răspunsuri:
| LiveYourLife a răspuns:

Exagereaza
normal un om trebuie sa fac dus in fiecare zi si pe cap te speli odata la 3 zile
si cu banii. poate chiar nu au bani sau nu stiu ce sa zic ca nu-ti cunosc situatia
incearca sa discuti si tu cu ei si sa le spui ca ai crecut si nu mai esti un copilas din ala care este ademenit cu o bomboana

| BlancaFantasma a răspuns:

Vai ai tai sunt la fel ca ai mei.maicamea nu ma prea lasa sa fac dus ca se consuma apa calda,gaze si alte aleawhistling zice ca pe vremea ei nu existau nici bai oamenii se spalau in lighean sau se duceau la un rau care e prin apropierea casei mele(stau tot la tara) nu ma lasa sa ma duc cu sorumea in oras cand are treaba(vreau doar sa ma plimb) ca dau bani pe drumlaughingeu o inteleg pentru ca trecem prrintr`o situatie mai grea cu banii,e criza. totusi explica`i cum ii spun si eu mamei: aveam nevoie de dus,pentru ca e vara, e cald si transpiram, e normal sa facem baie. iarna recunosc fac dus mai rar.eu am 18 ani dar nu ma ajuta cu nimic chestia asta, nu e mare lucru tot cu ei locuieschappy

| cherrybomb a răspuns:

Cum sa nu te lase sa faci baiesurprise eu fac 2 dusuri pe zi si nu imi zic nimic ai mei. mama m-a invatat de mica sa fiu curata ca sa nu fuga lumea de mine. dp fiecare dus m-a invatat sa ma dau cu deodorant.iar pe cap fac odata la 3 zile baie. iar faza cu banii poate nu au si ei in ziua aceea.
oricum ai tai vor sa economiseasca ceva ce este important. sunt curioasa daca fumeazA?

| cherrybomb a răspuns:

Am uitat sa adaug igiena unei fete este ff importanta.
aiurea ca ai asa parinti

| little4angel a răspuns:

Nu, cred ca parintii tai exagereaza cu, adica igiena este extrem de importanta. Iar cu drumul, incearca sa-ti pui bani deoparte si sa pleci pe bani tai.

| iuli_2345 a răspuns:

Cred ca au probleme cu banii din cauza asta se comporta asa.Mai ales acum ca nu a trecut acea criza financiara

| MiniMo a răspuns:

Nu inteleg de ce stai pe net si pui intrebari cand ai putea sa economisesti banii pe curent si sa te duci la biblioteca!