| Rose_2860 a întrebat:

Voi ati auzit 'o pe mama iubitului/sotului vostru adresandu'i urmatoarea intrebare fiului ei:"O iubesti mai mult pe ea decat pe mine si fratii tai?)

Răspuns Câştigător
| Dara a răspuns:

Nu! Sinistru. Daca iti iubesti copilul, nu-l fortezi sa aleaga intre parinti/frati si sotie, chiar daca nu esti extrem de incantata de aleasa lui.
O asemenea mama e egoista, obsedata de control si pune interesele ei mai presus de fericirea copilului sau. Daca ti s-a intamplat tie... chiar regret - specia nu poate fi reabilitata.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu si nici nu am simtit-o insinuand asa ceva sau plutind in aer. Locul meu in inima lui e diferit de locul mamei si fratelui lui si asta e clar. Dar nu uit niciodata ca femei sunt o mie, dar mama numai una.

| Anca a răspuns:

Da. De fata cu mine chiar, cand m-am certat cu sora-sa big grin Si i-a mai zis : " Fata asta te-a facut sa-ti urasti familia laughing "

| EUSIATIT a răspuns:

Greu de rasp la intrebare. NU vreau sa fiu rautacioasa dar graga mea stii cind analizezi o astfel de situatie? cind esti parinte. atunci ti se pare ca...copilultau mare .fiind are cararea lui si jumatatea lui si uneori mai uita de. cea \cel cei este parinte... poate gresesc sau m am facut mai putin inteleasa... numai cind suntem pusi in fata faptelor .realizam ...scuze dac nu am dreptate

cami
| cami a răspuns:

Si daca el iti va raspunde "da" fugi cat te tin picioarele de asa specimen. Doar nu vrei sa fii pe locul 3, dupa ma-sa si sora-sa.

lolita
| lolita a răspuns:

Nu, si cred ca este destul de moderna sa gandeasca asta. daca este o femeie desteapta stie ca iubirea de mama nu este aceeiasi cu iubirea de sotie. poti iubi mai mule persoane in acelasi timp, dar diferit.

| angella1972 a răspuns:

Da.si n-am putut s-o fac sa priceapa ca e loc pentru toti in inima lui, dar fara sa-l asfixiem si fara sa-l punem in situatii jenante.

| Viuvi a răspuns:

Nu, dar wow!
Cum m-as simti daca as auzi-o intreband asta!
Sper ca nu ti s-a intamplat!
Este groaznic pentru ca dragostea de mama este diferita fata de dragostea de sot/iubit sau fata de dragostea de frate, etc straight face

| yuli10 a răspuns:

Nu, dar am avut impresia uneori ca se gandeste la asta... am evitat mereu sa o pun pe mama iubitului meu in situatia asta. nu m-am bagat intre ei, am lasat mereu de la mine cand era vorba de familia lui. dar eu sunt foarte norocoasa caci toti membrii familiei lui m-au acceptat si nu au o problema cu mine.
in schimb am auzit-o pe mama lui vorbind foarte urat despre sotia fratelui lui, adica cealalta nora a ei (eu nu sunt nora ei, pentru ca eu cu iubitul meu nu suntem casatoriti, dar in fine). si spunea si faptul ca fratele iubitului meu a uitat de ea de cand e cu femeia aceea, ca nu ii mai acorda atentie etc...
uneori ma gandesc ca aceleasi vorbe poate le spune si despre mine pe la spate dar iubitul meu m-a asigurat ca nu e cazul... sper sa nu se intample si in cazul meu la fel, eventual dupa casatorie, care e planificata peste cativa ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare e asta?raised eyebrows
e o mare prostie! e normal sa-ti iubesti mama si fratii, insa nu vei ramane o viata cu ei...trebuie sa-ti gasesti o iubita/sotie si sa-ti construiesti un viitor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar indrazni! Alegerea sotului meu ar fi foarte clara si fara echivoc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia e o mama proasta. daca exista asa ceva. e vaaaai de capul ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma faci sa inteleg ca incurca relatia "mamica". Sau poate, Doamne fereste, nu...Intreaba-l si tu...