| mihaelaerica89 a întrebat:

Voi ati fost in situatia, ca v-ati mutat intr-o zona a Romaniei unde nu se vorbea romana, sau foarte putin? Cum v-ati descurcat; mai ales daca ati avut si copii?

3 răspunsuri:
| deeaioanacostache a răspuns:

Buna! Eu sunt copil si de curând familia a hotărât sa ne mutam in Anglia.la început am vrut sa ma întorc acasa dar acum nu. Încearcă sa înveți limba care se vorbește acolo si pe copii tai arata-le părțile bune si avantajele. sper ca am ajutat

| clickkcilc a răspuns:

Te-ai mutat pe langa unguri?

| mihaelaerica89 explică:

Da, prin Transilvania.