| Justmeandmysmile a întrebat:

Voi comunicati cu mamele voastre? Chiar si cea mai mica problema pe care o aveti, i-o spuneti ca s ava dea un sfat?

Răspuns Câştigător
| NanaXOXO a răspuns:

Da, pentru mine mama, este BFF( dar asta nu inseamna ca nu cer parerea si prietenei apropiate)! :X Ii cer sfaturi, pentru ca niciodata nu imi vrea raul, o spune pentru binele meu! Sunt multe fete care spun: ''Vai, dar cum sa ii spun chesta asta lu' mama?!?! Lasa ca prietena mea imi da sfaturi mai bune decat ea!:X '' -> total gresit, poate prietena iti da un sfat gresit, si poate acea greseala a ta e in favoarea ei, nu poti stii, dar mama iti da cel mai bun sfat din lumea( ea oricum nu castiga nimic, poate fericirea ta- in acel moment sau sfatul ei aplicat, se va vedea in viitorul tau- Bafta si ai grija ce faciwinking XOXO si scuze daca am scris ceva gresit, m-am grabit!

10 răspunsuri:
| kaylla a răspuns:

Draga mea, mama este cea mai buna prietena pe care o poti avea vreodata. Indiferent cu ce ai gresit sau ce ai facut in momentul in care se supara pe tine nu insira la toata lumea greselile tale! Totul depinde si de mama, care uneori nu sunt atat de comunicative si nu au o mentalitate deschisa la nou. Daca ai o mama cu care te intelegi e bine sa discuti cu ea problemele pe care le ai, chiar daca pe moment se supara, fii convinsa ca te va ajuta si te va sprijini neconditionat!

| 愛日本 a răspuns:

Eu nu, pur şi simplu nu mă înţelege, stigă aşa de mult, nu doar la mine şi la sorămea, bunica.
Mai bine nu-i zic nimic ei cel mai bine i-aş spun chiar mătuşii mele straight face
Când toţi sunt de acord cu mine doar ea e contra, şi trebuie doar pe ea s-o ascult chiar dacă 100 de persoane sunt împotrivă straight face
Deci răspunsul este nu!

| mriuls a răspuns (pentru 愛日本):

Exact asa e si la mine, mai bine i-as cere sfatul matusii mele.

| DrunkenRat a răspuns:

Ea imi cere asta si spune ca trebuie sa ii respect sfatul dar am libertatea de a face ce vreau. M-ar asculta in orice, dar nu imi place sa vorbesc mult.

| bybuu13 a răspuns:

Nu... eu nu ma inteleg deloc cu mama mea, prefer sa nu spun nimanui si sa nu cer nici un sfat fac ceea ce simt sau eventul pun intreabarea pe TPU...

| mriuls a răspuns:

Sincera sa fiu, in ultimul timp nu ^_^

| Sἶrenἶa a răspuns:

Nu. ea se ingrijoreaza prea mult si e chiar paranoicaaaa

| Atechan a răspuns:

Eu da. mama mea este foarte intelegatoare.nici o sata nu a ridicat vocea la mine sau nu m-a pedepsit, ptc zice ca stie cum e sa fi copil.nu imi zice o ora fixaa pentru a manca/culca/merge cu ea undeva. ma lasa pe mine sa aleg.pot sa ies la orice ora afara si sa stau pana la orice ora(sunandu-ma o data si vazan-d ca sunt bine).

Maama are incredere in mine si ma iubeste enormm de mult.
de multe ori am senzatia ca e cea mai tare mama din lume, si poate asa e.

| Justmeandmysmile explică (pentru Atechan):

Hey multumesc pentru raspuns daca as avea 2 fundite ai primi si tu una.La fel ma inteleg si eu cu mama si chiar daca am libertate n-am ajuns o drogata, obraznica si ma duce capul la invatat.Deci se pare ca sfaturile ei ma ajuta mereu sa fiu cu picioarele pe pamant happyLa mine mai ridica vocea cand sunt lenesa tongue da e normal laughing

| Gabriela100 a răspuns:

Eu ii spun mamei totul, pentru ca sunt sigura ca ea nu are nici un interes ascuns si imi da cel mai bun sfat. De la o prietena te poti astepta sa iti dea un sfat gresit pentru ca are ea un avantaj ascuns din greseala ta, dar de la mama in nici un caz.