| Luckky a întrebat:

Vorbesc si ma intalnesc cu un barbat mai rar si cand vrea el pentru ca are un comportament ciudat adica imi raspunde cand vrea, minte ca e ocupat, ca e plecat si el sta toata ziua pe mess si diverse site-uri de dating dar imi zice ca doar vorbeste. Azi o alta i-a postat pe facebook melodia asta http://www.youtube.com/watch?v=pA8qRRizDcA Eu ma gandesc ca si cu ea vorbeste mai mult decat un simplu amic pentru ca melodia asta e una de dragoste. Voi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Poate îi place foarte mult melodia şi i-a trimis-o şi lui ca să o asculte. Dacă te minte, mai bine dă-i pace deoarece nu are încredere în tine să îţi spună adevărul.

| Luckky explică (pentru FemeiaPisică):

Te-as ruga sa citesti si raspunsul meu de mai sus, am trecut acolo si alte explicatii.Si nu e prima data cand ar fi sa vorbeasca cu alta despre a incepe o relatie si sa o faca sa se indragosteasca de el,a mai facut asta o data si eu am fost vinovata ca am aflat,nu el ca a vorbit cu ea; iar asta a fost concluzia lui.El zice ca nu minte dar minte foarte mult legat de fosta relatie si de cand e singur, care sunt motivele despartirii, minte ca lucreaza si multe alte lucruri si desi i-am zis de foarte multe ori el n-a recunoscut niciodata ca minte, eu eram vinovata ca interpretam si nu-l credeam.Dar cum sa crezi un om care zice ca n-are timp pentru tine si in rest vorbeste cu orice alta femeie pe net, chiar si cu mine pe alt cont in zilele cand mie imi zicea ca e ocupat si nu poate sa ne intalnim.Mai mult decat atat, a vorbit si cu un amic de-al meu pe un site si l-a mintit si pe el despre fosta, a zis ca nu vorbeste si nu se intalneste cu nimeni ceea ce inseamna ca eu sunt inexistenta.Marea problema e ca m-am indragostit de el, dar ma gandesc ca are el mari probleme patologice legate de minciuni.

| drogh a răspuns:

Eh,nu trebuie să iei în considerare melodia. E doar pentru că îi place şi probabil i-a dat-o să o asculte. Dacă ar fi, asta înseamnă multe. Adică, că trebuie să întrerupi legătura cu băiatul ăla. De ce să mai rămâi ceva cu un mincinos şi care nu vrea să se vadă cu tine decât rar? Vorbeşte cu el şi spune-i tot ce te supără. Trebuie să-ţi dea o explicaţie!

| Luckky explică (pentru drogh):

Crede-ma ca de cand a aparut ea in lista lui nu prea mai sta atata pe net, sigur vorbesc la telefon. Explicatii nu-mi da si nu mi-a dat nici inainte.Eu l-am mai controlat cu un alt cont pe un site si acolo mi-a zis ca lucreaza desi el nu are servici, mi-a zis o cu totul alta poveste legata de fosta relatie fata de cea care mi-a spus-o mie cand ne-am intalnit si astea sunt doar cateva din multe lui minciuni crunte. Am descoperit ca are si poze cu el gol pe diverse site-uri de dating unde la fel zice ca e singur desi mie imi spune ca sunt iubita lui iar in ultima vreme ca sa am rabdare ca el e ocupat si alte minciuni din astea.Cred ca a reusit sa o faca sa se indragosteasca de el, sta decat putin pe mess si atunci cred ca se da online doar pentru ea, insa ea fiind din alta localitate nu cred ca se va duce la ea ci o va invita la el curand.

| Loreley07 a răspuns:

Problema ta este ca te-ai indragostit de el si de asta ai accepti toate minciunile. Din ce mi-ai povestit as spune ca este un om de nimic sau tragi tu concluzii pripite. Iti sugerez sa nu mai intri pe mes des doar sa vezi daca este el si sa-i vorbesti pentru ca barbatii isi dau seama foarte usor ca alergi tu dupa ei si nu ei dupa tine, isi dau seama de totul, cred ca nu esti o femeie foarte independenta si sigura pe sine daca te tot gandesti ce face el si ce minciuni iti zice. Nu mai intra pe mes zile bune si daca ai ceva de vorbit cu cineva vorbeste scurt si iesi fara sa-i spui ceva lui, nu-l suna pana nu-ti spune el ceva si daca te suna nu-i raspunde din prima, ci ai rabdare sa vezi daca te cauta si cand vorbiti inventeaza si tu ceva el daca este putin inteligent si-ar da seama si singur de ce ai face toate astea. Inceteaza sa te mai plangi si traieste-ti viata, lasa-l pe el macar pentru un timp si observa daca pierzi timp pretios cu persoane cu care nici nu ar trebui happy Daca vrei sa vorbim mai clar, sa faci ceva cu relatia asta otravita trimite-mi un mesaj care este bine venit. Succes!