| adriana543768654567895334 a întrebat:

Vreau sa devin o prietena adevarata. Cum fac asta?

6 răspunsuri:
| AmandytaErhan a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii faci prietenei tale ceva la care nu se asteapta si nu vb de cadouri ci altceva. deexemplu daca ea uita ca aveti proiet la ceva il faci pentru ambele sau ceva de genu asta dar ea tie tii prietena adevarata? intreaba-te!

| SunShine_3102 a răspuns:

Asta se invata din propria experienta tongue
urmeaza-ti instinctul si nu te abate de la el big grin

| asdasasasas a răspuns:

Emposeble

| Michelle13 a răspuns:

Eu nu cred ca exista un manual pentru un prieten exemplar...Prietenia e ceva care vine din suflet.Un prieten bun e cel care te ajuta neconditionat,fara a astepta ceva in schimb,care nu te vb pe la spate, care cand faci o greseala incearca sa-ti spuna, dar subtil si nu in deradere...e omul care la orice ora l-ai telefona e gata sa-ti raspuns

| WR104 a răspuns:

Fi sincera chiar si atunci cand trebuie sa jignesti.

| PetreConstanta a răspuns:

Sa nu inseli, sa nu minti, sanu fii perversa, sa nu fii pentru interes, fara invidie, egoism, gelozie, barfa ...etc Este cam greu dar nu imposibil dar daca tu vei fii asa asa sa fie si cunostintele tale altfel nu vei reusi Sa-ti ajute Dumnezeu Si cel mai importanta SA AI CREDINTA