| Simina09889 a întrebat:

Vreau să divorţez de soţul meu pentru ca e foarte gelos, dar parinţii mei au zis ca daca voi divorţa de el nu mai am ce vorbi cu ei.Ce pot face în situaţia asta?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu da motive de gelozie!

| darrio2007 a răspuns:

Aici este si motivul clar al geloziei lui. Pe bună dreptate. Si eu aș fi.

https://www.tpu.ro/......-nunta-cu/

| Violleta2022 a răspuns:

Divortezi si gata, ca doar nu stai cu nebunul in casa doar pentru ca asa vor parintii tai, ca ei nu tariesc cu el, ci tu.

Nu stiu cati anisori ai, dar daca esti maritata leagl trebuie sa stii ca NU ai nevoied e consimtamantul parintilor sau al altcuiva ca sa divortezi si nici de sfaturile lor, fiindca nimeni in afara de tine, nu sta in casa cu un nebun gelos, care poate deveni violent, sau chiar te poate omori.

| mihai69 a răspuns:

Să divorțezi, desigur.
Preferi o relație toxică cu soțul și una (probabil) ok cu ai tăi, sau o viață liniștită fără el, dar și fără niște părinți care își bagă nasul unde nu le fierbe oala?

| relian a răspuns:

Hai dispari cu povestile astea, cine stie ce mucos sau mucoasa esti, nu ai ce face si hai sa spui povesti pe net.

Plictisestete in alta parte, deja faci praf pe aici laughing

| Madaxo97 a răspuns:

Divorțează dacă asta vrei, ce treabă au părinții tăi cu decizia ta? Dacă le place așa mult de el să stea părinții tăi cu el.

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă părinții tăi gândesc așa nu trebuie să îi asculți. Probabil au mentalitatea bunicii. Femeia să suporte o căsnicie rea fie ce o fi. Nu trebuie să suporți așa ceva. Gelozia este o boală grea.

| eliancodrut a răspuns:

Pana cand o sa-ti dicteze parintii cum sa-ti traiesti viata?

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Divortezi si scapi de toata lumea. Nu poate nimeni sa se bage in deciziile tale, esti persoana adulta, majora, vaccinata.

| adam7 a răspuns:

Să mărite părinții tăi cu el. punct!
Dacă ești la capătul răbdării iar omul ăla nu înțelege și nu se schimbă, trebuie să faci acest pas.doar vezi zilnic la tv câte drame se întâmplă din cauza geloziei. e boală grea!