| PanPunPin a întrebat:

Vreau sa ii cunosc parintii prietenei mele dar nu stiu ce ar trebui sa fac. Sa ii duc un buchet de flori mamei ei? Sa o pup? Care imi explica si mie pas cu pas.

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Poti cumpara un buchet de flori si separat un pachet de cafea si o cutie de bomboane. Cat despre pupat.da-i florile mamei ei, ca o sa te pupe ea, din proprie initiativa. Tu nu trebuie sa faci absolut nimic, decat sa fii politicos. In calitate de gazde, ei o sa "conduca" lucrurile.

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Un buchet de flori e perfect.
Intri,saluti,intinzi buchetul,pupi mana.Un compliment nu strica!
Poti duce o sticla de vin tatalui (intrebi daca are voie)
Daca te invita la masa,lauzi felurile de mancare, multumesti!
Te implici in discutii, dar nu exalgera! Daca suneti foarte mici, nu vorbi de planurile de viitor, pentru ca parintii au impresia ca vor sa le rapesti printesa.

| gemeni6226 a răspuns:

Pas cu pas:intri pe usa, saluti frumos intinzi buchetul de flori doamnei si ii pupi mina, dai mina cu tatal fetei si ii intinzi sticla de vin dupa care intrebi ce mai faceti si de aici porneste discutia.Ce mai faceti e cea mai politicoasa intrebare posibila.Restul va merge de la sine.

| Felys a răspuns:

Un buchet de flori este perfect si eventual o sticla de vin tatalui, iar de pupat doar mana se pupa nicidecum mai mult