| Matei_Nycol_1981 a întrebat:

Vreau sa plec din tara in Italia, sa il iau si pe fiul meu (este in clasa a v-a) sa-l inscriu la scoala acolo.Ce trebuie sa fac ca sa obtin foaia matricola?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la scoala si faci o cerere in acest sens. Motivezi cererea cu plecarea in Italia si inscrierea la o scoala de acolo.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la secretariatul școlii și faci o cerere scrisă în care să reiasă motivul pentru care soliciți punerea la dispoziție a foii matricole.
Pa, pa.

| fuzzer a răspuns:

Iti trebuie o cerere care sa scoata in evidenta motivul plecarii si dorinta de a-l inscrie la o alta scoala, multa bafta!