| laudima22 a întrebat:

Vreau sa va povestesc ceva despre mine/viața mea. Eu înainte la început mă înțelegeam bine cu mama mea, acum totul s-ar schimbat și nu înțeleg de ce! Ai mei sunt despărțiți, iar ea și-a găsit pe altcineva, el nu este român, este bulgar, dar mai vorbește puțin românește și de atunci m-a neglijat. Înainte de cearta noastră a fost vorba să mă angajez undeva, m-am angajat într-o fabrică, am stat 3 luni de zile, sincer sa fiu am zis asta nu e de mine, nu mă simt bine aici. Iar ea nici nu a știut acest lucru, eu mereu i-am spus că eu oriunde mă voi duce mă voi descurca, o sa fie greu dar mă voi descurca, sunt un tip descurcăreț, bine eu așa mă consider. Ai mei m-au cocoloșit când eram mic, mi-au dat tot și acum realizez că ce zic ei mie nu îmi place. Ei vor un anumit loc de muncă, iar eu vreau altul, suntem diferiți, eu nu vreau sa fac ceva sa le fie lor pe plac, nu mai vreau sa pun acea presiune pe mine care am avut-o la început. Și pe mine toată chestia asta mă supără și mă stresează. Adică o văd activa pe rețele, fie pe Facebook, fie pe WhatsApp și nu îmi scrie. Cei adevărat nici eu nu îndrăznesc să îi scriu ei, suntem doua firi orgolioase și mi-am dat seama că, cu orgoliul nu faci nimic în viață. Înainte mai venea prin concedii în țară, ni-l petreceam împreună, acum nu mai știu de ea nimic de 2 luni de zile. Eu mă gândesc că acea relație pe care ea o are acum a schimbat-o mult și m-a uitat, am rămas cu tata și cu bunica. Tata om de omenie și un om pe care cred că nu o să îl mai întâlnesc vreodată, jos pălăria, îmi dă tot ce vreau și m-a scos de fiecare dată din belelele ce i le-am făcut. Dar eu o vreau pe mama, o vreau sa fie ca înainte, ce are cu mine, de ce se comportă așa cu mine, sunt copilul ei până la urmă nu! Off! Mulțumesc frumos!

1 răspuns:
| andreispeed250 a răspuns:

Din moment ce lucrezi, presupun ca ai o varsta. Daca mama ta isi vede de viata sa, tu fiind major, tu de ce nu ti vezi? Nu vezi ca nu te mai doreste in viata ei? Incearca sa te maturizezi si sa te desprinzi de oamenii ce nu te vor in viata lor, indiferent de cine ar fi ei.