| laur2000 a întrebat:

Vreau si eu sugestii despre cum sa fac.sa stau cu o fata pana am sa plec la liceul militar(eu sunt a8a)sau sa raman aici si sa fac acelasi liceu ca ea, bine ca si liceul care il face ea e bun dar tata mi-a zis sa-l fac pe ala..am uitat sa specific ca ea e mai mare ca mn cu un an si mai e si vecina cu mine si e tare frumoasa dar daca ma despart de ea e o fire sensibila deci cum fac ajutati-ma va rogg

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

La 14 ani vad ca vrei sa te insori! crezi ca numai pe ea o sa o ai prietena, pana imbatranesti? bah, sunteti dusi... tare! mai vrei sa te faci si militar.nu cred ca ai insusirile potrivite.

| grab a răspuns:

Prietene, la varsta ta, alegerea trebuie sa fie clara in favoarea educatiei. daca tatal tau, care se presupune ca vrea doar binele ca orice parinte, te sfatuieste sa mergi la alt liceu in alta localitate, atunci du-te. Cu "iubita" ta, de 13 ani banuiesc, relatia poate sa continue la fel de bine si de la distanta daca e sa fiti impreuna. succes!

eu citesc mult blogul asta, incearca si tu un articol pe tema:

http://opencube.ro/despre-visevisuri-si-timp/