| LunguAlex98 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Cum pot sa transmit fisiere de la un calculator la altul prin wireless de ex sa fac un folder care sa apartina ambelor calculatoare.

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| vatco a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai o conexiune intre ele. daca ai router wifi si ambele calc sunt conectate urmeaza partea cu sharingul daca nu ai router wifi trebuie sa creezi o conexiune, pentru asta intra pe unul din calculatoare, daca ai unul care sa aiba win7 incepe cu el, in network and sharing center selecteaza set up a connection or network si selecteaza set up a wireless ad hoc, da-i un nume si la security selecteaza open. dupa ce s-a creat conexiunea conecteaza-te la ea, exact cum te-ai conecta la orice wifi(asta de pe calculatorul unde ai creat conexiunea) la al 2-lea calculator intra la wifi si conecteaza-te la reteaua creata. apoi trebuie sa activezi sharringul pe ambele calculatoare, selecteaza un folder la alegere da click dreapta proprietes alege tabul sharing, advanced sharing share this folder, apoi intra in permissions si la everyone bifeaza full control. dupa ce ai facut asta la ambele calculatoare poti intra in network si o sa vezi ambele calculatoare acceseaza calculatorul de pe care vrei sa iei fisierele si poti muta sterge sau copia. daca ai win7 pe ambele e posibil sa ai nevoie de parolele de pe calculatore.

1 răspuns:
| rapid211 a răspuns:

thinking