| Bin_Husein_Ahmed_1997 a întrebat:

Cine mă ajuta sa facem acest forum mai cunoscut?
http://ateismulroman.forumgratuit.ro/forum
Ce părere aveți despre el
Ar trebui sa mai schimb ceva la design?

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
6 răspunsuri:
| Jardelin a răspuns:

Ha, ha, ha, ai văzut ca nu intra nici naiba pe forumul tău si te-ai gindit sa ceri ajutor pentru promovare?

| CinevaNou a răspuns:

O sa fie greu sa gasesti lume pentru asa forum generic.

| mrterror a răspuns:

Cel mai bine iti faci un grup pe facebook, e mult mai usor si facil.

| DeusCorrupti a răspuns:

Aspect 0, Organizare 0.

Cere ajutorul unui web-designer, sigur ai niște prieteni care se pricep.

Subiectele par interesante, dar atâta timp cât cu scrisul ăla roșu nici nu pot citi ce ai scris, s-a dus totul, eu nu aș sta pe un forum ca ăsta.

| MskDesign a răspuns:

Esti dus cu capul sau te faci? Chiar crezi ca noi, ateii, avem nevoie de un forum de specialitate? Puteai face un site ceva mai util decat unul pentru atei.

| milan9 a răspuns:

Din spirit de obiectivitate ar trebui sa publici si argumentele pe care stiinta le aduce in favoarea existentei lui Dumnezeu.

Un argument valabil pentru cei care doresc un suport sincer pentru credinţa lor în existenţa sacrului a fost oferit de un mare om de ştiinţă, Erwin Schrödinger, laureat al premiului Nobel pentru fizică cuantică.
- El a observat că volumul maxim al unei gene (particulă a materialului ereditar) poate fi cuprins într-un cub cu mărimea laturii de MAXIM 100 distanţe atomice – însumând astfel un număr de atomi cuprins între o mie şi un milion – în funcţie de tipul şi de mărimea atomilor).

- Tot el afirmă că este practic imposibil ca acest număr limitat să poată explica un comportament ordonat, să formeze o structură organizată, să posede un,, program" de autoreproducere completă, de redare a unui caracter, funcţie sau organ în organismul dezvoltat ulterior, un,, program" de coordonare cu celelalte gene, de gestionare a unui metabolism propriu etc…

- Automat, concluzia acestei realităţi, este faptul că existenţa şi manifestarea unei gene, şi prin translaţie – a vieţii în general, constituie, în faţa oricărei tehnologii avansate, o enigmă, un mister de neînţeles, o manifestare minunată a Sacrului, o amprentă discretă a Celui care se află în spatele cortinei...