| Myary a întrebat:

Cum se foloseseste printul? Cum deschis fereastra de print?

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Print = a tipări, a scoate la imprimantă.

De obicei găsești în meniul aplicației opțiunea File - Print sau un butonel în formă de imprimantă. Merge și cu Ctrl + P.

| Myary explică (pentru anonim_4396):

Eu vreau sa spun sa fac o poza la un site, si sa o am in calculator.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Myary):

Aa... Captura ecranului.

Aveți tasta „Print Screen" („prt sc") pe tastatură. O apăsați în momentul în care vreți să faceți captura de ecran. Apoi deschideți Paint (Start - All Programs - Accessories - Paint) și dați Edit - Paste (sau Ctrl + V). Va apărea imaginea, apoi File - Save sau Ctrl + S.

Să-mi ziceți dacă ați reușit.

P.S. Nu știu de ce mi-a venit să scriu cu „dvs." laughing Pentru moment n-am ținut cont că sunt pe TPU. happy

Răspuns utilizator avertizat