| Piableu a întrebat:

Pentru cei ce sunt familiari cu termenii: Cine stie un site SURF( nu sportul) de incredere ( fara site-uri franceze)? Sunt momentan activ pe site-uri PTC. Am incercat si PTP, PTR, dar nu mi-au placut. Acum vreau sa incerc PTS sau direct surf.

PTC=paid to click;
PTP=paid to post;
PTR=paied to recive;
PTS+payed to surf;

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
1 răspuns:
| picard20 a răspuns:

Cu PTC-urile nu-i de glumit! Majoritatea sunt ȚEPE. Si eu am pățit așa cu MailDirect,sunt niște țepari ordinari,la început aveam incredere, asteptam semnarea contractului,...ce sa mai vorbesc, praf in ochi! In vara trecuta si-au schimbat regulamentul, si îi platesc doar pe cei cu care sunt in relatii, restul ...ciuciu! Am pierdut si eu 27 de dolari, ca sa nu mai spun de noptile nedormite si nervii tociti la maximum!
Dacă insa tot va intereseaza, incercati la fanslave.com. E german,nu-i francez. Dar cel mai bine e sa va cautati un loc de munca real,ori sa va retrageti linistit in propriul interior,unde va e probabil cald si bine, renuntand la ideea de a castiga bani dând apă la moară unor mafioti ce ar merita sa compara in fata unei Curti Martiale, fara sa manânce timpul si banii oamenilor pe internet!
Bani se pot face numai daca ne ascundem in propriul noatru interior, inchidem bine usile si ferestrele si ne vedem de treaba, departe de lumea asta iluzorie si de poftele si pericolele ce o caracterizează!